Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudnék még holnapig...

Hol tudnék még holnapig szerezni védőszemüveget a napfogyatkozás megfigyeléséhez?

Figyelt kérdés
Székesfehérvári vagyok, de neten rendelve is jó lenne ha még előtte ideér.

2015. márc. 18. 08:17
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
0%

Fogsz egy üveglapot és gyertyával teljesen feketére kormolod.

Bemész egy munkavédelmi boltba és veszel hegesztőpajzs betétüveget, legalább 10-est, 11-est.

A kifejezetten napfigyelő szemüvegek mindenhonnan ki vannak fogyva.

2015. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1: a kormozott üveglap nem jó ötlet, a hegesztőszemüveg viszont igen.

Amikor Petőfi Sánor pápai diák volt, akkor koremozott üveget használt, és maradandó látáskárosodásdt szenvedett.

Teremtõ Isten! Szemeimre

A vakságot tán csak nem küldöd?

Mi lesz belõlem, hogyha többet

Nem látok lyányt s pipafüstöt?

2015. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
0%

Hát a szükséges korommennyiséget nehéz "szabványosítani", bizony, ha kevés, akkor baj lehet.

Mi általános suliban vidáman néztük kormozott üvegen át az akkori részleges fogyatkozást, minden káros következmény nélkül.

2015. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Kérdező, ugye tudod, hogy részleges fogyatkozás lesz?)
2015. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"kormozott üvegen át az akkori részleges fogyatkozást, minden káros következmény nélkül."


Gratula a tanároknak. Ennyit tudok hozzáfűzni.

2015. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

"Gratula a tanároknak. Ennyit tudok hozzáfűzni."

Életedben nem néztél még szabad szemmel a napba, ugye? Megvakultál?

Írtam én olyat, hogy a tanárok hagyták a bamba bandát órákon át napba kukucskálni?

A tanárok a gyerkőcöket egyenként kb. 10 másodpercen át engedték az üvegen át kukkolni, tíz percenként újra végigment a sor.

Kicsit túlliheged szerintem a veszélyességét.

2015. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Egyébként, akármilyen rég volt, emlékszem, hogy ami az üvegen át látszott, az nem haladta meg a telihold fényességét.
2015. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4

Részleges lesz, de a következő majdnem 10 év múlva lesz és az is csak 30%-os (ez 60%-os lesz)

2015. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom h részleges lesz :) A tanácsotokra szereztem 12-es hegesztőüvegeket. Nem sokat látni vele, és minden zöld, de megteszi.

Amúgy mikor kicsi voltam én sokszor néztem a napba szabad szemmel, nem lett semmi bajom, de ma már nem bírnám. Nem is egy túl okos dolog.

2015. márc. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!