Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány űrhajót küldtek a szovjet...

Hány űrhajót küldtek a szovjetek az űrbe? Mi az az égitest ami a föld mellet a nap körül kering? Mi az a hullócsillag?

Figyelt kérdés

Tudom google a barátom de ezeket nem találtam

A hullócsillagnál pontosabban az kéne hogy meteor vagy üstökös



2015. márc. 22. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

…és Wikipédia a barátnőd.


> „Hány űrhajót küldtek a szovjetek az űrbe?”

[link]


> „Mi az az égitest ami a föld mellet a nap körül kering?”

Közvetlen a Föld mellett a Hold kering a Nap körül.

Amúgy ezen a listán a Nap kivételével minden:

[link]


> „Mi az a hullócsillag?”

Olyan aszteroida, ami a légkörbe lépve elég.


> „A hullócsillagnál pontosabban az kéne hogy meteor vagy üstökös”

Az előbbi.

2015. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:
100%

Tudtad, hogy a "meteor" pontosan azt jelenti, mint a "hullócsillag"?


Amikor valami törmelék az űrben utazik, akor a neve meteoroid.

Az a rész, ami megmarad és földet ér, miután a nagy része elégett a légkörben, az a meteorit.

Ténylegesen csak akkor hívják meteornak, amikor a légkörben ég, ráadásul akor is a meteor szó a fényjelenségre utal, nem magára az anyagra.


Ergo: meteor = hullócsillag.


A meteoroid szót amúgy nagyon kis testekre használják csak, amik soha nem nagyobbak, mint 1 km átmérő.

A nagyobb testek neve aszteroida.

2015. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőt javítanám: A Hold konkrétan a Föld körül kering, ami a nap körül. Az üstökös pedig nem meteor.


Az aszteroida (amit nem kérdeztél, de az is van) egy kőzetekből, vagy fémekből álló kisebb objektum.


A meteoroid egy olyan aszteroidáéhoz hasonló szerkezetű objektum, ami kb. 10 méteres vagy kisebb (ennél nagyobb objektumokat általában aszteroidaként említjük).


A meteor az a meteoroid ami elég a légkörben. A meteorit pedig az ami eléri a felszínt.


Az üstökös pedig egy szintén (a meteoroidnál) nagyobb kőzetekből, jégből és porból álló objektum ami egy elpárolgott jégből és porból álló csóvát "húz" "maga után" (ami a napszél miatt a Nappal mindig ellentétes irányban áll), a Nap közelében, ahol elég meleg van ahhoz, hogy a jég elpárologjon (nem feltétlen víz jégre kell itt gondolni).


A "hullócsillag", egy meteoroid, de az üstököst is sokan nevezik annak, a csóvája miatt (ez helytelen).


És ezeket egyáltalán nem nehéz megtalálni googleben/wikipédián!

2015. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

> „Elsőt javítanám: A Hold konkrétan a Föld körül kering, ami a nap körül.”

Szerintem ebből következik, hogy a Hold kering a Nap körül is… (Inkább az a probléma, hogy a Földet is kivételként kellett volna említenem a listámról, mert az valóban nincs a Föld mellett.)


> „Az üstökös pedig nem meteor.”

Ilyet én hol írtam?


Azt is elismerem hibámnak, hogy összemostam az aszteroidát és a meteoroid, ezért bocsánat. (Viszont mentségemre legyen mondva, hogy csak méretbeli határvonalat húztak a kettő között, elviekben ez nem sokat befolyásol, illetve hogy folyamatosan változtatják, hol van a méretbeli határ.)


Ha már írogatok, akkor még hozzátehetem, hogy az első kérdésre a válasz, hogy 74-et (6 Vosztokot, 2 Voszkhodot és 66 Szojuzt).

2015. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!