Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » KÉMIA, nem értem. Ezeknek a...

KÉMIA, nem értem. Ezeknek a feladatoknak mi a megoldása?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy feladatlapot, amit osztályoznak, és nem tudok semmit. Ha valaki ért a kémiához, az segíthetne :D

Ezeknek a fémeknek kéne az elektronszerkezet:

Na, Mg, Al, Ca, K


Mi tartja össze a fémkristályt? Milyen kémiai részecskék építik fel?


K, Ca,Na, Mg, Al, Zn, Fe, H, Cu, Hg, Ag ---> ezekből 3, ami savakból hidrogént fejleszt.

Ha valaki tudna még segíteni, írhatna privátban :) Előre is köszi!


2015. márc. 25. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na: [Ne] 3s1

Mg: [Ne] 3s2

Al: [Ne] 3s2 3p1

Ca: [Ar] 4s2

K: [Ar] 4s1


A fémkristály rácspontjain pozitív töltésű fématomtörzsek ülnek, amelyeket fémes kötés tart össze.


K, Ca, Na, Mg, Al, Zn, Fe » Ezek fejlesztenek savakból H2 gázt, mert standardpotenciáljuk kisebb, mint a hidrogéné (balra van tőle a redukálósorban).

2015. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Bohr vagy Schrödinger alapján? (általános vagy középsuli.)


Bohr az úgy néznek ki a főhéjak, hogy 2 8 18 32

[link]


Megnézed a protonszámot (ami a rendszám) és pont annyi elektron lesz benne.


Nátrium pl 11 -> 2 + 8 + 1


A schrödingeres cucc annyival több, hogy kvantumszámok határozzák meg a pályákat. Főkvantum (egy szám) mellékkvantum (s,p,d,f) mágneses kvantum (a pályák száma, szimetria tekintetében, minden szinten 2vel több snél 1 szint pnél 2...) és van a spin ami nagyon lebutítva azt jelenti, hogy merre pörög a részecske.

Pauli bácsi azt fogalmazta meg az elvében, hogy minden tulajdonságú elektronból csak egyféle lehet az atomban.


Nátriumnak a vegyértékelektron szerkezete pl 3s^1.


megnézed a főcsoportot annyi elektron lesz rajta, és a periódust annyiadik s-en lesz


pl az Al : 3s2 3p1


[link] itt van ilyen jó cucc elég szemléletes


A hidrogénfejlesztős cumót úgy kell megcsinálni, hogy melyiknek negatív a standard elektródpotenciálja.

[link]


Ott egy ábra oldalt jó ide a vas cink alumínium...

2015. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
vagyis a p alhéjon 3 van a mágneses szimetriából d-n meg 5 és minden ilyen pályán lehet egy elektron 1/2es spinnel meg egy -1/2-es spinnel így jön ki hogy s-en 2 elektron lehet p-n 6 d-n 10 f-en 14
2015. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

49%-os mar nem tudom hány kémiával kapcsolatos kérdésre küldöd a bugyuta válaszaid. Tartsd meg magadnak! Olyan ostobaságokat írsz és teljesen nem ide tartozó dolgokkal traktálod az embereket...

Milyen Bohr meg Schrödinger alapján? Egy elektronszerkezetet kérdeztek, nem kvantumszámokat meg pályaenergiákat. Fitoktasd máshol a NEM LÉTEZŐ tudásodat, mert már nem egyszer olvastam a válaszaidat...

2015. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem tévedtem...
2015. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

különben a Bohrt azért írtam, mert a 8.os kémiában nem foglalkoznak kvantumelmélettel amit egyébként az első válaszban írtál... segítséget kért és nyilván ő is meg tudta volna nézni a VEGYÉRTÉKELEKTRONSZERKEZETÉT, de nyilván lövése sincs róla

a pályaenergia meg megint tök más bocs :/

2015. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az meg a másik, hogy te a vegyértékelektron szerkezezetet írtad le, pedig nem is az a kérdés. Bizonyíthatod magadnak, hogy okos vagy kémiából, de attól ez nem lesz így.


Múltkor valaki rákérdezett, hogy hogyan nevezik azt az ábrázolásmódot, amikor szaggatott meg vastagvonallal jelölik a térben, hogy mi hol van?! és erre te azt írtad: tetraéderes :D:D:D


Másik: acetilén savi karakterét kérdezték, ahol elkezdted magyarázni, hogy az etilénben hány szigma meg pí kötés van és, hogy a pí-kötés gyengébb, mint a szigma...

2015. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem haver, te írtad le a vegyértékelektron szerkezetét az első válaszban... nézd csak meg!

Én meg leírtam neki hogyan számolhatja ki szintjének megfelelően, mert oké, hogy megcsináljuk itt a házifeladatát maszekba csak a dogán bevágnak neki egy vastag karót, ha lövése sincs róla, mert nekem is 1 perc lenne ezeket fejből leírni elhiheted...


Az tetraéderesre én voltam az egyetlen válaszoló és tényleg egy tetraéderes szerkezet volt AX4 tudod seggarc...


Az acetilén savi karakterét pedig még mindig a kötésszerkezete. Maradj csöndben inkább.

2015. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem haver, te írtad le a vegyértékelektron szerkezetét az első válaszban... nézd csak meg!


Neked a [Ne] 3s1 az vegyértékelektron-szerkezet, míg a 3s1 az nem? Vannak gondok...


Az tetraéderesre én voltam az egyetlen válaszoló és tényleg egy tetraéderes szerkezet volt AX4 tudod seggarc...


Menthetetlen vagy :D


Az acetilén savi karakterét pedig még mindig a kötésszerkezete. Maradj csöndben inkább.


?????



Nem szeretek előhozakodni ezzel, de itt az ideje, mert nem tanulsz a hibáidból: jeles, magas %-os emelt kémia érettségim van és jelenleg az orvosin csücsülök szép átlaggal. Szia!

2015. márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

te jöttél nekem, hogy ebben a kérdésben hibáztam


hol is?


mert erre valahogy nem akarsz válaszolni...

2015. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!