Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mennyire ad...

Szerintetek mennyire ad pontos értéket a mensa iq-tesztje?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és nekem 106 jött ki. Ugyebár ezt 17-18 évesekre sztenderdizálták. Lehet ez valahogyan arányosítani? Utána olvastam az iq-nak és azt írja, hogy ez korral nő. Akkor nekem mennyi is most az iq-m?

2015. márc. 25. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha 14 évesen értél el 106-ot, azt átszámítva (ez igazából csak becslés, de arra, jó, hogy mégis legyen valami konkrét értéked) kb. 129-es IQ-t kapsz, de ez még változhat 17 éves korodig, de meglehet, hogy már nem fog (sokat).

A másik módszer, amit kisebbeknél gyakran alkalmaznak (és alapból innen jön az IQ fogalma) az, hogy mivel elég közeli az eredményed a 100-hoz, így 17/14*100=121, tehát annyit mondhatunk, hogy nagy valószínűséggel 121-nél kicsit több az IQ-d jelen pillanatban. Ezzel az emberek 92%-ánál jobb eredményt értél el.

2015. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azta! Nagyon köszi!
2015. márc. 25. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha már 14 évesen 106 a I.Q-d, max +5 értéket nőhet. 110-vel meg nem fogod az egyetemet elvégezni, de jól kereső ügyes szakmunkás lehetsz !
2015. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
A mensa tesztje intervallumot ad meg, hogy mibe esik. Most vagy én nem azt a tesztet töltöttem ki vagy te.
2015. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es én a próbatesztet töltöttem ki a honlapon szóval nem tudom hogy ez most hogy van. :) A hármastól pedig kérdezem, hogy minek bunkózik egy 14 évessel. Ez a viselkedés őt minősíti. Gondolom ő az aki valamilyen szakmunkás és örömet okoz neki, hogy másoknak beszólogasson így távolról. Ehhez már kell a bátorság, gratulálok! Amúgy kitűnő vagyok és orvos szeretnék lenni.
2015. márc. 25. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
4%

a Menza egy ismerten megbízhatatlan, hiteltelen teszt, csak intervallumok közt képes értéket adni. Most mit érsz azzal, hogy 90 és 120 között van az értéked, ha ezek közt lehet idióta és okos is az ember?


Tölts ki egy normális I.Q teszet az interneten. Ne magyart ha lehet :-D

2015. márc. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
93%

"110-vel meg nem fogod az egyetemet elvégezni"

Haj, de még milyen sokan elvégzik ennyivel!

A magolás csodákra képes.

Persze ezek nagy része sosem lesz jó mérnök, de attól még ott fog vigyorogni a diplomájuk.

Volt pár munkahelyem, kollégám, hidd el, a butaság nem akadály.

2015. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az IQ teszttől leszel több. Ha szórakozásnak szántad, oké. ha komoly következtetéseket akarsz levonni, ez sokat levon az IQ-dból. Inkább matek vagy fizika feladatgyűjteményt próbálj megoldani, hidd el, hasznosabb, többet tudsz meg a világról.
2015. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
drágám ha ezt a kérdést itt teszed fel nem hiszem hogy az IQ-d több a korodnál..
2015. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!