Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a lángszórók üzemanyaga?

Mi a lángszórók üzemanyaga?

Figyelt kérdés
Bocs ha rossz kategória, nem tudtam jobbat kitalálni neki. Kevés infót találtam neten erről. Valaki tudna benne segíteni? Egy kicsit részletesebben. Köszönöm :)

2015. márc. 31. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezeket nézted?



[link]


[link]


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..


[link]


Szakáts Gábor föltalálta az első világháború legfélelmetesebb fegyverét, a lángszórót. A németek használták először a francia hadszíntéren. A lángszóró és a lángszórós gyalogság a Maginot-vonal elleni küzdelemben tűnt föl. Az erős lángoszlop a két-három méter vastag betonfalat 140-150 foknyira is fölhevítette. Egyik alkalmazása az egyéni támadás, amikor erre a célra betanított katonákat permetezőgépre emlékeztető folyadéktartállyal láttak el. Tartozéka a sűrített levegővel töltött acéltömlő, amelyen azbeszttel bevont másfél méteres cső van. Az azbesztruhába öltözött katona a drótakadályok és csapdák között előre kúszva közelítette meg az erődöt, és megindította a lángoszlopban kicsapódó tüzet. A lángot lövellő cső 30 fokos irányban tartva fejtette ki a legerősebb hatást. Alkalmas volt géppuskaállások fölperzselésére. A lángszóró másik alkalmazási módja a lángszórós tankcsapat. Nagyobb arányú támadás esetén a tankelhárító századok páncélos kocsijait szerelték föl lángszórós egységekkel. Védelemben a roham visszaverésére használták, de eredményesen alkalmazták torlaszok, hidak, házak fölgyújtására.


[link]

2015. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Néztem őket, lehet én vagyok a hülye, arra nem nagyon térnek ki, hogy mi az "égő anyag", amit kipréselnek a tartályból :D Amúgy köszi, azért végignézem, hátha valamelyiket nem néztem eddig :)
2015. márc. 31. 16:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, az utolsó új, kösz ^^
2015. márc. 31. 16:54
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Ez benzines. És Európában természetesen magán-használatra és birtoklásra is illegális.

2015. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát elég beteg gondolat az biztos :D Nem is akartam, csak érdekelt :) Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 1. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!