Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit szóltok a Celestron...

Bálint117 kérdése:

Mit szóltok a Celestron Astromaster 70EQ távcsőhöz? Van valakinek? Írnátok, akinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Szeretnék ilyent venni. a 90x-es nagyítás elegendő a bolygókra? Vagy vegyek hozzá mindjárt kit-et, amiben van Barlow 2x-es lencse? (és persze hold filter, meg 6-os optika is)

#távcső #nagyítás #barlow lencse #Celestron #Celestron Astromaster 70EQ #Celestron Astromaster #70EQ #powerseeker
2015. ápr. 5. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is, nem a nagyításon van a hangsúly, hanem a távcső optikai jellemzőin (fénygyűjtőképesség, felbontóképesség stb.), illetve az okulár paraméterein. Kerüld azokat az üzleteket, amik azzal akarnak szédíteni, hogy egy távcső milyen nagyításra képes!


Ha távcsövet akarsz venni, inkább keress fel egy szaküzletet. Ajánlom a Budapesti Távcső Centrum és a Maszkutov üzleteket (ha beírod a keresőbe, bejönnek az oldalak). Igaz, hogy kínai műszereket árulnak, de a Celestron is kínai szerintem. Sajnos az országban én csak ezt a kettő, fent említett budapesti üzletet ismerem, pedig jó lenne, ha lennének vidéken is. Jártam már mindkettőben, nagyon segítőkészek és barátságosak az ott dolgozók!


Ajánlom még a csillagváros.hu oldalt, ahol regisztráció után a fórumokon amatőrcsillagászokkal is megbeszélheted a dolgokat. Nagyon segítőkészek és rendesek szoktak lenni!

2015. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, még annyit írnék, hogy én nem akartalak lebeszélni a Celestronról, csak azért ajánlottam a két üzletet stb., hogy ha már veszel egy távcsövet, sztem tájékozódj előtte és kicsit mélyedj bele jobban a témába. Még az sem ártana, ha beleolvasnál a távcsövek működési elveibe, hogy mit jelent az, hogy refraktor és reflektor, mi a működési elvük stb. Erről a neten rengeteg oldal van.


Végülis te kérdezted, hogy mit szólunk a Celestronhoz? Az én véleményem az, hogy ne ilyet vegyél!

2015. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Bár én szlovákiai vagyok, nehezen tudnék eljutni Pestre, és itt nálunk sem kínálkoznak a szaküzletek-boltok, ezért teljesen az internetre vagyok szinte kényszerítve.


Értem amit írtál és köszönöm. Arról van szól, hogy simán, csak pár bolygót szeretnék látni, de azt lehetőleg a legjobban; bár városban lakom. A különböző por, -és csillagfelhők annyira nem izgatnak, inkább a saját naprendszerünk.


Ezért is nemtudok dönteni, mivel nemtudom, hogy a fent említett teleszkóp elég e erre..?!?

2015. ápr. 5. 22:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! És akkor te pl. mégis milyet vennél ebben az árkategóriában (picit lehet drágább)?
2015. ápr. 5. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!