Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy acéllemezen keresztüli hővesztést?

Figyelt kérdés
Van egy 3mm-s acél lemezem az oldalát egy félcsőben 67 C°-os vízzel melegítem, mekkora lesz a lemez másik oldalán a hőmérséklet? A hővezetési tényező 13,8 W/mK
2015. ápr. 5. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Fourier-féle hővezetési egyenlettel.

Logikusan felépítve az átadott dW energiamennyiség:

Függ a hőmérséletkülönbségtől, ez tuti, minél nagyobb, annál több hő megy át, ezért ez a számlálóban lesz. Aztán függ az időtől is, minél tovább hagyjuk, annál több megy, ezért ő is a számlálóban lesz. Aztán függ a felület vastagságától, minél nagyobb, annál kevesebb energia jut át, ergo nevezőben lesz. Tegyünk bele valami anyagi minőségétől függő konstanst, max 1 lesz az értéke, ha olyan a dolog, ezzel nem hibázhatunk. Illetve a felület nagysága is fontos, minél nagyobb, annál több hő megy át, szóval a számlálóba megy. Meg kell egy mínusz is, ez most nem ugrik be hogy miért, de a hőmérsékleti differenciához kell köze legyen. Így felépítve:

dW = - λ dT/ds A dt

vagy

P = - λ dT/ds A

A feladatban se felület nincs megadva, se időtartam.

2015. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!