Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szabadsági fok izobár és...

Szabadsági fok izobár és izochor folyamatoknál?

Figyelt kérdés

Feladatgyűjteményem szerint Q-t úgy számolunk állandó p-nél, hogy szabadsági fok=(f+2)/2, ellenben a Q állandó V-nél szab. fok=f/2. Ezt nem értem, miért van így?

[Egész képlet, mondjuk ha p=állandó: Q=(f+2)/2*n*R*változóT.]


2015. ápr. 6. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Állandó nyomásnál Q=Delta E+W=f/2 *n*R*Delta T + n*R*Delta T= (f+2)/2 *n*R*Delta T


Állandó térfogatnál Q=Delta E (mivel W=0) = f/2 *n*R*Delta T


Amit írsz hogy az egyiknél ennyi a másiknál meg annyi a szabadsági fok az hülyeség...a szabadsági fok az az "f" és nem az f/2 meg az (f+2)/2..

2015. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hm, valóban. Igazad van, de arra, hogy miért kell hozzáadni egyet, még nem derült fény.:D
2015. ápr. 6. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát pedig leírtam, hogy hogyan jön ki mindkét esetben.


Állandó térfogatot akkor gondolom érted h miért annyi amennyi.


Állandó nyomásnál Q=Delta E+W vagyis a belső energia változás és a munka összege.


A belső energia változás nyílván f/2 *n*R*Delta T


A munka pedig Integrál P dV de ugye nekünk állandó nyomáson kell tehát simán P szorozva Delta V-vel....de tudod az állapotegyenletből, hogy P Delta V ugyanannyi mint n*R*Delta T


Na és ha így összeadod a belső E változást és a munkát akkor azt kapod hogy

Q=(f/2 +1)*n*R*Delta T = (f+2)/2 *n*R*Delta T


Ennél jobban nem tudom elmondani...ha nem érted akkor lehetségesnek tartom, hogy nem ismered az e témakörbe tartozó alap képleteket.

2015. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!