Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csinál egy vegyészmérnök?...

Mit csinál egy vegyészmérnök? Miben különbözik egy vegyésztől (gondolom ahoz van közelebb, mint egy mérnökhöz)?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 6. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
pepitázik
2015. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Azért ebben ne legyél olyan biztos.:) A különbség nagyjából annyi, hogy egy vegyészmérnök több matematikát és fizikát tanul (az első pár évben többet is, mint kémiát), mint egy vegyész. És ott vannak még az olyan "extrák", mint például a géptan, folyamatirányítás, vegyipari optimalizálás, stb. A fő különbséget talán úgy lehet megfogalmazni kicsit leegyszerűsítve, hogy egy vegyész kutat, azon dolgozik, hogy "kitaláljon valami új jó dolgot". Egy vegyészmérnök pedig azon, hogy a saját ötletét (vagy egy vegyész által kis méretben, laboratóriumi körülmények között már kipróbált dolgot) nagy méretben, ipari viszonylatban valósítson meg.


18/L (leendő vegyészmérnök hallgató)

2015. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm :)

és mennyire nehéz?

2015. ápr. 9. 16:05
 4/4 anonim válasza:
100%
Ez a attól is függ, kinek mi számít nehéznek. Magát a szakot az országban három helyen lehet tanulni. A debreceni képzést nem ajánlom, arról azt hallottam, hogy igen gyenge - természetesen ebből kiindulva bekerülni és elvégezni sem olyan nehéz. Van még a veszprémi Pannon Egyetem és a BME. Elvileg a színvonal hasonló, bekerülni könnyebb a Pannon Egyetemre, és határozottan hallgatóbarát hely. Mivel nincsenek olyan sokan a tanulók, ezért jobban megvan a kapcsolat az oktatókkal. Én a BME-re jelentkeztem, a bekerüléshez 430-440 pont fog körülbelül kelleni. Ez nem alacsony, de teljesíthető. A bent maradásról annyit, hogy a BME-n szeretnek -nagyon szeretnek- buktatgatni. De ha nem bulizol minden nap és tanulsz, akkor biztosan menni fog.:)
2015. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!