Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme van verekedés...

Mi értelme van verekedés közben lefejelni valakit? Pontosan ugyanúgy fáj a fejelőnek is, mint a lefejeltnek, nem?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha arcba talál, akkor nem. Egyébként meg valószínűleg célzás kérdése, engem már fejeltek le, az én homlokomon felszakadt a bőr, a támadóén nem.
2015. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te például os frontalissal (homlokcsont) orrba fejelsz valakit, vagy esetleg zygomaticumon (járomcsont), akkor kétlem, hogy ugyanúgy fájna a támadónak is.
2015. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy aki gyakorlottabb, számít a dologra és jobban bírja a fájdalmat, az eleve előnyben van.
2015. ápr. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus harcművészetekben nem alkalmaznak fejjel való támadást. A legtöbb harcművészetben a fejet védik a legjobban. Egy boxoló nem a testére mért ütések miatt veszti el az eszméletét.

A modernebb, újragondolt harcművészetek némelyikében már van ilyen. Adódhat olyan helyzet, hogy a test teljes mozgási energiáját irányíthatjuk az ellenfél ellen. Például tigrisbukfencszerű mozdulat, amikor fejjel a gyomorszájat célzod. Így "beszorul"a levegő. Hatékonyabb, ha megtámasztás (fal) is van mögötte.

Fejjel, fejre mért csapás általában akkor célszerű, ha mindkét kéz foglalt és máshogy nem tudunk csapást mérni. Ilyenkor fontos a fej tömege. Nem célszerű nálunk nagyobb fejű embert megfejelni, abból csak hátrányunk lesz. A nagyobb fejről mondhatni lepattan a kicsi. Például fejelsz, a találat előtti pillanatban a fejed sebessége legyen v, a találat után a te fejed -0.2 v-vel halad, az ellenfélé 0.8v-vel. 1.2Δv neked, 0.8Δv az ellenfélnek, ha még emlékszel a kiskocsikra fizika óráról.


Igen, a célzás is fontos. Ha homlokkal orrba találod, akkor egyértelműen tiéd az előny.

Abban az esetben, ha az ellenfél nem tolerálja olyan jól a fej gyorsulását, mint te, akkor is előnyre teszel szert, még ha kisebb is a fejed és el tudod érni azt a gyorsulást, ami nála eszméletlenséget okoz és nálad nem haladja meg ugyanezt a határt.

Szerintem nem célszerű fejjel támadni. Sokat verekedtem (rossz környéken nőttem fel), de soha nem jutott eszembe, hogy fejeljek.

2015. ápr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jean Reno bezzeg mindig fejel. Sosem értettem, hogy neki hogy nem fáj.
2015. ápr. 7. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Eltelt 5 év mire eljutott hozzám a kérdés. :)


Nem a fejet kell lefejelni, hanem az orrát, vazze...

:)

2020. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!