Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a visszatartott szellentes...

Ha a visszatartott szellentes után valakinek böfögnie kell akkor valójában a szellentest böfögöd ki?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy egy eleg abszurd kérdés és valószínűleg nem is jó helyen tettem fel de egy gyengebb pillanatban ezen kezdtem el gondolkodni es mivel tudomanyos valaszt nem talaltam ra gondoltam megkérdezem a velemenyeteket.Örülnek ha ertelmes kulturalt formában ervekkel alátámasztva tudnatok prezentalni a gondolataitokat meg ha a tema nem feltétlenül kívánja meg.

Köszönöm: )



2015. ápr. 7. 11:56
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Feltéve, hogy egy hétig tartottad vissza, lehetséges. :D

Amúgy nem.

Az emésztőrendszer extrém betegségeket kivéve egyirányú utca.

2015. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet egy szájszagod, ha ilyenek merülnek fel benned...
2015. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Annak a gáznak semmiféle oka nincs visszafelé haladni a végbéltől egészen a gyomorszájig. Amúgy kijön az ott, ahol ki kell jönnie, csak nem olyan látványosan. Mert a vegetatív működést nem tudod vezényelni.
2015. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, gondol egyet, végigszalad a kakával tele beleken, átküzdi magát a gyomron, és a szádon kijön.

Ez nem a kisegér a South Parkból. :D

2015. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ozmium42 ***** válasza:
A Starling-mechanizmus ellen csatát nyerhetsz, de háborút nem.
2015. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A böfögés az evés közben (véletlenül) lenyelt levegőnek, vagy a szénsavas italokból felszabadult széndioxidnak a távozása (felfelé).

A bélgáz a vastagbélben képződik, elsősorban szénhidrátok (bab, karfiol, borsó stb. cukor jellegű vegyületei) amelyek lebontásához nem rendelkezünk megfelelő enzimmel, és a vastagbél baktériumai bontják le végül hidrogén és metán termelődése közben. Jellegzetes szagát a merkaptánok, kénhidrogén okozza. A gázok kis része a vérbe diffundálhat és a tüdőn keresztül távozik légzés közben(nem büfögés), nagyrésze a vastsagbélen végighaladva szellentés formájában távozik...

2015. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!