Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A log-normál és a gamma...

A log-normál és a gamma eloszlások maximuma analítikusan kifejezhető? Wikipédián és sehol nem találom.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezeken az oldalakon a jobb oldali táblázatban a 'Mode' címszó nem pont a maximum helyet adja, amit csak be kell helyettesíteni?


Megjegyzés: ez ugye a sűrűségfüggvények maximumhelye, az eloszlásfüggvényé természetesen a plusz végtelenben van, és a maximum 1.

2015. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az komulatív eloszlásfv. a sűrűségfügvény másik neve eloszlásfv.


nem tudom, hogy a mode micsoda, szerintem nem az

2015. ápr. 8. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:

"az komulatív eloszlásfv. a sűrűségfügvény másik neve eloszlásfv."


Akkor tisztázzuk, magyar terminológia szerint: "valószínűségi sűrűségfüggvény" és "valószínűségi eloszlásfüggvény" a tisztességes nevük.


A módusz pedig minden lokális(!) maximuma a sűrűségfüggvénynek!


(Az eloszlásfüggvénynek vagy van maximuma, vagy infimuma van, de az mindig 1, nem hinném, hogy releváns kérdés lenne)

2015. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> „The mode is the point of global maximum of the probability density function.” – (Az első mondat az első linkemen…)


> „a sűrűségfügvény másik neve eloszlásfv.”

Szerintem nem. Inkább a kumulatív eloszlásfüggvény másik neve az eloszlásfüggvény.

[link]

[link]

[link]


(Közben köszönöm Charlienak a megerősítést! Lassan szedem össze a dolgokat…)

2015. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Illetve köztünk is vannak különbözőségek…


Talán a leglényegesebb ez:

> „Az eloszlásfüggvénynek vagy van maximuma, vagy infimuma van, de az mindig 1”

A szuprémuma mindig 1, ehhez plusz végtelenben tart, az infimuma mindig 0, ehhez mínusz végtelenben tart (az első hozzászólásomban én is pongyola voltam).

(((Amúgy arról lehet megjegyezni, hogy a szuprémum a legkisebb FELSŐ korlát, hogy ha valami szuper, akkor az felül van, hasonlóan az inferior dolgok, például az Inferno, alul vannak.)))


> „A módusz pedig minden lokális(!) maximuma a sűrűségfüggvénynek!”

Ez ilyen „kinél hogy” dolognak hangzik, mint hogy a határozatlan integrál a primitív függvények összessége, vagy bármelyik primitív függvény. De egyrészt a lokális szélsőértékhelyek is segítenek szerintem, másrészt a fent említett két eloszlás sűrűségfüggvényének csak egy lokális maximuma van.

2015. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(Off. De lüke vagyok, infimumot írtam... Ráadásul a vagy-vagy miatt félreérthető volt, nyilván a SUPREMUM, meg a maximum léte nem zárja ki egymást, úgy értettem supremum mindig van, maximum nem mindig. :) )


(Igazából én a Prékopa könyv alapján kezelem a móduszt, bimodális eloszlásoknál jónak tartom ezt a terminológiát, egészen addig, amíg a sűrűségfüggvény ismert. Más kérdés, hogy mondjuk hisztogram típusú becsléseknél mennyire jó dolog ez és ott egyáltalán mikor beszélhetünk bimodális stb.. eloszlásról... :) )

2015. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval a log-normál eloszlás sűrűségfüggvény maximumának helye, ahogy az 1. linken is látszik:

μ-σ^2 = 0 ; azaz az ábrán exp(-1)-nél, ill. exp(-1/16)-nál van. (μ=0, σ=1, ill. σ=1/4)

2015. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!