Hol van a hold?

Figyelt kérdés
Amikor napfogyatkozás van, akkor ugy-e a hold eltakarja a Napot.Szóval ebben az időpontban, a Föld másik felén éjszaka van.Tudomásom szerint minden éjjel láthatjuk a holdat.Hol van a hold a Föld másik felén?Kép: [link]

2015. ápr. 8. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudomásom szerint minden éjjel láthatjuk a holdat."

Sajnos rosszul tudod.


"Hol van a hold a Föld másik felén?"

Pontosan.

2015. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nappal is látható a hold ha akkor a mi oldalunkon van
2015. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem teszed ki a vesszőket, egészen furán lehet érteni a mondataidat! Csak szólok...
2015. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Április 19. környékén lesz újhold. Akkor biztos nem fogod éjszaka látni, mert akkor a Nappal azonos oldalán lesz a Földnek, tehát nappal van fent és éjjelre lemegy nyugaton.

Teliholdkor meg pont fordítva, a Nappal átellenes oldalon lesz, este feljön és reggel lemegy.

2015. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt láthatod, hogy mikor kel és nyugszik a Hold:


[link]


És amint láthatod, hírből sem napnyugtakor kel és napkeltekor fekszik, sőt. Szinte semmi összefüggés :)


De még sohasem tűnt fel, hogy nappal is látni a Holdat? Pláne ha már dagad jobban, akkor kifejezetten szép látvány a derült égen a halovány-fehér Hold. Nem bántásképpen mondom, csak nekem fura - én emlékeim szerint olyan 3-4 évesen csodálkoztam rá, hogy fenn van az égen a Hold nappal is, pedig én is városi gyerek vagyok :D

2015. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

<< pedig én is városi gyerek vagyok >>


:D :D :D :D :D

2015. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nappal én is láttam a holdat, de viszont olyan éjszaka sem volt , amikor nem láttam volna.Esetleg azért nem láttam ,mert egy pár felhő eltakarta.
2015. ápr. 18. 17:23
 8/8 anonim válasza:
100%
Ha minden éjjel látnád a holdat, akkor a föld ugyan azon oldalán lenne és nem keringene :D:D:D Sőt dagadó hold időszakában szinte nappal lehet látni. Az hogy mikor látod, a hold keringése, elhelyezkedése és a föld forgása határozza meg.
2019. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!