Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne ha egy föld...

Mi történne ha egy föld tömegű fekete lyuk ütközne a földdel? Vagy ha csak egy hold méretű?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem lehetséges ilyen fekete lyuk létrejövése de csak mi lenne ha?

2015. ápr. 8. 19:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A Föld tömegűnek kb. akkora lenne az eseményhorizontja, mint egy kockacukor. Ha nem párologna el záros határidőn belül, akkor az eseményhorizontja mentén szépen felfalná a Földet. Nem tudom mennyi idő alatt, de előbb-utóbb biztosan.
2015. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Az elsőnél, mielőtt ütközne, keringenének egy kicsit egymás körül, aztán szépen széttépné és beszívná a Földet. Nagyon látványos lenne.

Egy ekkora fekete lyuk tényleg nagyon kicsi, és igen ritka az a látvány, amikor lassan szétesik a Föld, és beleesik egy nagyon apró lyukba.


A második esetben csak a lyuk keringene a Föld körül (mint most a Hold), és hasonlóan tépné szét, mint első esetben.


Ha van egy normálisabb számítógéped és programod, csinálhatsz szimulációt.

2015. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 nontau ***** válasza:
A Föld méreténél jóval nagyobb fekete lyukak is léteznek. Nehéz megérteni a fekete lyuk fizikáját mert a szőrtelen, csak forgási sebessége van és tömege. Ha Föld közelébe kerülne egy ilyen objektum először is saját maga körüli pályára állítaná, azaz "ellopná" a Naptól mivel gravitációja sokkal nagyobb, Newton törvénye itt még igaz. A Föld elkezdene keringeni a fekete lyuk körül ami egyre több anyagot szakítana le róla, sebessége gyorsulna a körpályán. Ekkor lép be a kvantummechanika mert véleményem szerint a Föld anyagát összetartó elektro mágneses erő az eseményhorizonton szétesik és az anyag alapvető alkotó elemeire esik szét, elektronokra és protonokra, neutronokra. Tehát szerintem egyenes vonalban mint pl. egy aszteroida nem tud a Földnek csapódni, elragadja majd körpályára kényszerítve a Földet fölfalja. Szerencsére a kérdés akadémikus jellegű, sok anyag van a Naprendszerben és először a külső bolygókat intézné el a kóbor fekete lyuk, amit ma már látnánk.
2015. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Wadmalac ***** válasza:
77%

"Nagyon látványos lenne."

Honnan nézve? Én kihagynám. :D

Már napokkal a közeli randi előtt kitörne az összes vulkán, cunamik takarítanák el a tengerparti városokat...

A "látványos" elég enyhe kifejezés. :D

2015. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem hinném, hogy széttépné. Miért tenné? A fekete lyuk gravitációja is ugyanolyan gravitáció, mint bármilyen másé. Attól, hogy Föld tömegű (tehát nagyon-nagyon picike), még nem okozna nagyobb problémát. Már ha nem tekintjük nagyobb problémának, hogy a bolygónkat kivágná a pályáról, de legalábbis erősen megzilálná azt.


Ütközés meg hát... Nem tudom, mekkora a stabil határ, de szerintem ekkora fekete lyuk nagyon erősen párologna - kérdés, tudna-e anyagot elnyelni annyit, mint amennyit energiaként lead.


De mondjuk a belőle érkező sugárzás szintén ciki lenne.


Igazat megvallva, szerintem bolygó szempontjából totálisan lényegtelen, hogy egy Föld méretű feketelyuk vagy egy Föld méretű kőzetbolygóval ütközünk.


Talán a kőzetbolygó még rosszabb is lenne, az nem párolog el :)


Amúgy elméletben a Holdunk kialakulása egy közel Föld méretű bolygóval való ütközésnek köszönhetően - még jó régen. Tehát elég nagyot üt egy ilyen ütközés :)

2015. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Wadmalac ***** válasza:
74%

"Nem hinném, hogy széttépné. Miért tenné? "

[link]


A Hold-tömegű nem tépné szét a Földet. Csaknem az ütközésig. De szerintem kb. a légkör magasságába jutásakor már kezdődne a bigbadabumm.

2015. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk: nem "méretű", hanem "tömegű".

Ne keverjük, mert nagyon nagy a különbség!

2015. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 nontau ***** válasza:
28%
T. Hozzászólók! A fekete lyuk szingularitás, ahol az általunk ismert fizikai törvények értelmüket vesztik. Ezen ismeret függvényében tegyetek javaslatokat.
2015. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm a válaszokat, látom mindenki kicsit máshogy rak össze egy ilyen eseményt, epikusabbnál epikusabb végkifejletek jönnek ki belőle. És Wadmalac, mire gondoltál bigbadabumm néven? :)
2015. ápr. 9. 11:08
 10/21 A kérdező kommentje:
Bár... mintha lenne köze ehhez a linkhez :D
2015. ápr. 9. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!