Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért a 0,15-el számol és...

Miért a 0,15-el számol és miért nem a 800 tizenöt százalékával azaz 120-al? Kép lent

Figyelt kérdés
[link]

2015. ápr. 20. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert az I0 nem is kell a feldathoz csak az számít, hogy 15%-a lett az intenzitás a kezdetinek. ha úgy tetszik, már tudjuk a szöveből, hogy az I(x)/I(0)=0,15.
2015. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért jó végig paraméteresen számolni, mert akkor látjuk, hogy mi mit jelent az eredményben, illetve gondolatmenetben…
2015. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi
2015. ápr. 20. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ezért jó végig paraméteresen számolni, mert akkor látjuk, hogy mi mit jelent az eredményben, illetve gondolatmenetben…"


és ha jól tudom ez középszintű feladat, OM what are you doin'?

2015. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A megoldás sem tökéletes, kimaradt egy "lg".

Helyesen:

lg 0,15 = x/6 * lg 0,1

2015. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom, hogy szerintem sokkal érthetőbb így leírva a megoldás, mint ahogy ott van:

[link]

Azt nem tudom, hogy középszinten el kell-e várni, hogy a diák paraméteresen számoljon, vagy elég ha csak konkrét értékeket írogat, de szerintem így kevésbé veszik el a megoldás során (például nem akad el olyan dolgokon, mint most a kérdező); illetve jobban látszik, hogy érti is, amit csinál.


(((Azt szabad megkérdezni, hogy mit jelent a válaszodban az 'OM'?)))

2015. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Illetve egy soremelést véletlen kihagytam:

[link]

2015. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha felírod az egyenletet, akkor ezt kapod:


120=800*0,1^(x/6)


Ha mist osztasz 800-zal, akkor ezt kapod:


0,15=0,1^(x/6)


Erre jön a logaritmus, és megoldhatjuk az egyenletet.


Ha nagyon profik vagyunk, akkor ezt is felírhatjuk:


I(0)*0,15=I(0)*0,1^(x/6)


Értelemszerűen I(0)-lal osztva ugyanazt kapjuk, mint amit már az előbb felírtam. Ebből is látszik, hogy mindegy, hogy I(0) értéke mennyi (leszámítva, hogy nem lehet 0) a kérdés szempontjából.


Viszont már másodjára látom ugyanazt a hibás gondolatmenetet, valaki szóljon már a készítőnek, hogy javítson rajta!

2015. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
oktatási minisztérium
2015. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!