Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegnap 22:00 körül nyugat...

Tegnap 22:00 körül nyugat észak nyugati irányban Debrecenből egy többször eltűnő majd erőteljesen felfénylő "csillagot" láttam. Először azt hittem műhold de nem mozdult se merre sem hanem csak egy helyben volt többször felfénylett majd eltűnt végleg?

Figyelt kérdés
A műholdat kizárnám mert még az "egyhelybenálló" műholdak is mozognak a földi szemlélő számára ami meg nem az nem játssza ezt a felfénylek eltűnök dolgot ilyen formában. Valakinek tipp mi lehetett az?

2015. ápr. 21. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a Vénusz lehetett, és felhők vonultak el előtte.
2015. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen közben rájöttem hogy a Vénusz az de ma este is csinálja. Felhőtlen égbolt mellett. Tegnap sem volt egyébként felhő azon a részét az égboltnak. Valami ötlet hogy mitől "viselkedik" így?
2015. ápr. 21. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Az éjszakai égbolton nem mindig látni a felhőket. :)
2015. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Főleg azokat nem, amelyek többtíz km magasságban úszkálnak. Főleg nem olyan éjszakán, amelyiken a Hold is több mint 80%-os takarásban van.
2015. ápr. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is láttam tegnap
2015. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egészen biztos vagyok benne hogy nem felhő okozta a felfénylést majd eltűnést. A közvetlen közelében lévő csillagokkal még csak hasonló sem történt.
2015. ápr. 22. 11:13
 7/10 anonim ***** válasza:
És milyen sebességgel változott a fénye? Mondjuk hány másodpercenként fénylett fel, és milyen volt a legkisebb és legnagyobb fényessége?
2015. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb fényessége erősebb volt mint átlagosan. Mikor eltűnt akkor meg teljesen megszűnt. Az időt nem tudom pontosan de úgy fél perc alatt teljesen eltűnt aztán ugyan ennyi idő alatt felfényesedett.
2015. ápr. 26. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor azok magasan szálló felhők voltak a Vénusz előtt. (Azt hittem villogott, mint egy indexlámpa.)
2015. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
UFO!!vigyáz mert elkap! :D
2015. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!