Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik műhold lehetett?

Melyik műhold lehetett?

Figyelt kérdés
Negyed órája, 22:16-kor kinéztem a nyugati égre a Perseidák meteorjait keresve, és épp akkor -úszott át pontosabban kb két másodpercig láttam- tűnt el az Arcturus csillag alatt egy legalább vagy még fényesebb valami. Műhold lehetett vagy micsoda? Kb háromnegyed kilenckor is balról jobbra haladva láttam egy hasonlót, csak az sokkal halványabb volt és távolabb is fénylett még. Nem hulló csillag volt, és azt nem értem miért ott halványodott el ha műhold volt, abból ítélve, hogy hol ment le a nap ott végig napsütésben kellett volna lennie, nem kellett volna eltűnnie szerintem. Iss-t néztem, az nem erre járt. Bocsi a buta kérdésért, csak leíram, hátha látta más is.

2014. aug. 12. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Iss 21:47től látszott, meg is néztem mert ma hosszú ideig, és fényesen látszott.

Lehet ufo-t láttál XD

2014. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

update:

Itt van amit nem értek! 22:45 észrevettem egy másik műholdat kb 10 másodpercig követtem a szememmel, Alioth (csillag) fényességű volt és alatta tűnt el, nem messze az előző (Arcturus alatt tűnt el) észleléstől.

Amit nem értek, hogy a kettő ellenkező irányból jött akkor elvileg ott rájuk süt a nap, de akkor miért tűnt el mindakettő majdnem ugyanott, amikor pont ellenkező irányból jöttek egymáshoz viszonyítva.

2014. aug. 12. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Iss 23ó24p32mp kor nyugaton látható lesz rövid ideig , nézd meg , lehet az is úgy , ott fog eltűnni mint a többi
2014. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megvártam az iss-t, sikerült elcsípni ha azt láttam, elég halvány volt, és kb csak 5-8 másodpercig láttam. Egy harmadik irányból úgymond "lentről jött felfelé", egyébként kb abban a vonalban tűnt el amiben a másik kettő, csak azok más irányban haladtak.
2014. aug. 12. 23:33
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Az eltűnés oka lehetett az is, hogy a hold nagy felületű fényvisszaverő felületei (pl. napelem-táblák) már nem feléd néztek, pontosabban már más irányban tükrözték a közvetlen napfényt. Ehhez nagyon kicsi szögelfordulás elég, nem kell, hogy a műhold úgymond hátat fordítson neked.
2014. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!