Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hülye kérdésnek tűnik, de már...

Hülye kérdésnek tűnik, de már maga a létezésünk is környezetszennyezésnek minősül? Hiszen szemetet termelünk a mindennapjaink során.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm,és bocsi,ha hülyeség!
2015. ápr. 21. 19:28
 1/8 A kérdező kommentje:
ez csak egy példa akart lenni,mmint, a szemét. Ezen kívül vannak még más dolgok is persze.
2015. ápr. 21. 19:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Szemetet is termelünk, de hasznos dolgokat is.

Lényegében minden élőlény így van ezzel - és akkor NEM környezetszennyezés a létezése, ha a környezet ezt kibírja.

2015. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszi.

Igazából egy etika esszét írok a környezetszennyezésről,és gondoltam,van egy egészen picike kiskapu erre, a "mi a jó" ,vagy inkább hasznos a környezetszennyezésben.Természetesen,tudom,hogy nem jó ,de már belekavarodtam..

2015. ápr. 21. 19:44
 4/8 A kérdező kommentje:
pl. az újrahasznosítás.
2015. ápr. 21. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Onnantól környezetszennyezés, ha olyan szemetet kezdünk termelni, amelyet a természet aránytalanul hosszú idő alatt képes csak lebontani.
2015. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. ápr. 21. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk a csontok is aránytalanul hosszú idő alatt bomlanak le, attól függően, mit értünk aránytalan alatt. De nem gyorsabban, mint mondjuk ahogy egy átlagos folyó megtisztul és regenerálódik a beleöntött hypo után.


Szerintem a létezésünk a földtörténet természetes része, ilyen értelemben a tevékenységünk sem más, mint az evolúció egy következménye. A környezetszennyezés egy emberi fogalom, amit olyan tevékenységre értünk, amivel felborítjuk a természet általunk megszokott egyensúlyát, és esetleg olyan folyamatot indítunk el, ami nem regenerálódáshoz, hanem egy újfajta egyensúlyi állapothoz vezet. A fő gond, hogy az ilyen egyensúlyi állapotok nem feltétlenül kedveznek az emberi életnek, vagy legalábbis a jelenlegi civilizációnak. (Most a durva környezetszennyezésre gondolok főleg, mint mondjuk a klímaváltozást okozó gázok vagy különböző fajok kipusztítása.)


Az egy másik kérdés, hogy ebbe a tudálékos szövegbe hogyan illeszthető bele, hogy eldobjuk-e a chipses zacsit vagy sem. Szerintem úgy, hogy a környezetszennyezés fogalmát elsőként a fejekben kell helyretenni, és fel kellene nőnie egy olyan generációnak, ahol mindenki odafigyel ilyenekre. Ha apró dolgokra odafigyelünk, akkor hosszú távon is van esély megőrizni a Földet olyannak, hogy el tudjon tartani minket.

2015. ápr. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagymamámék 1920-tól 1970-ig laktak egy helyen egy faluban.

Kuka nem volt.Nem is volt rá szükség,mert a szemét tojáshéj,krumplihéj,hamu a kályhából,néhány elrongyolódott ruha(pamut és nem műszál)néhány kilyukadt fémfazék volt,és ez elfért a kert sarkában levő kis szemétdombon,visszaadva magát a természet körforgásának.

Manapság a "Homo sapiens"iszonyú vakságról tesz tanúbizonyságot,és rettenetes bűnöket követ el saját maga és az utódai ellen.Hogy miért? Biztosan tudjátok...


Ez a film érdekes dolgokat feszeget,érdemes belenézni:

https://www.youtube.com/watch?v=giSe_XdnPts

2015. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!