Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti hogyan gondolkodtok,...

Ti hogyan gondolkodtok, hogyan találjátok ki az új ötleteket?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel, hogy hogyan élik meg az emberek a gondolatok létrejöttének folyamatát, hogyan ötletelnek mások valami dolgon és hogyan találnak ki valami újat, láttok-e eközben valamit a "lelki szemeitek" előtt?


Én kiskorom óta jó vagyok a térbeli tájékozódásban, a mechanikai problémák megoldásában. Ha találkozok valami ismeretlennel, akkor miközben megnézem, szétszedem egyből látom a fejemben, a "lelki szemeim" előtt a tárgyat és bármit hozzá is tudok képzelni, mint egy mérnöki tervezőprogramban. Ennek következtében a dolgok működését és a problémát is hamar megértem, így a megoldás is beugrik. Általában nem csak a műszaki dolgok mellé társítok képeket, hanem más feladatokhoz is. Ha utaznék valahová és ismerem a környéket, akkor be tudom járni, meg hasonlók, ha valamiről meg elképzelem, hogy milyen lenne ha, akkor mintha egy saját filmet néznék.


Ti hogyan tudnátok leírni a folyamatot, amikor töprengtek valamin, vagy ha valamire megoldást kell találnotok? Mi játszódik le a fejetekben?



2015. ápr. 25. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
igen én a világegyetem dolgairól szoktam gondolkodni és nagyon sok ötlet jön
2015. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
először meg kel vizsgálni a gondolni valót pl. az ősrobbanást ezt úgy értem hogy minden adatot tudni kell róla és utána jön az elemzés ekkor ellenőrizzük meik elmélet a legvalószinüb és utána jön a tervezés ami az agyi fejeltségtől függ
2015. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én konkrétan arra gondoltam, hogy mit éltek át ha valamit a kezetekbe adnak, hogy oldd meg, vagy mondd el hogy működik. Hogyan juttok el a megoldásig?
2015. ápr. 25. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
ez csak kíváncsiság és ez valamilyen hormont termel ami nagyobb agyi teljesítést idéz elő amúgy örömöt okoz a megoldás
2015. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az agyunk egy része felelős a szimulációért, gondolatok, álmok megvalósításáért. Nagyjából mindenki azt érzi amit te. Ha valamin nagyon elgondolkodok képes vagyok minden erőm is arra fordítani és akár elfelejtkezni a külvilágról, ilyenkor már tiszta a kép. Bár én nem vizuális típus vagyok, nem látom magamban, inkább érzem, amit látok az szemcsés/homályos, de érzem a vonalakat, a határokat, a színeket, nehéz ezt megfogalmazni. Ha ismerem a szerkezetet természetesen én is átlátom de nem szorongatom a kezembe és próbálom elképzelni hogy mi a baj vagy a megoldás, hanem általában átnézem, megforgatom a kezemben, és a többi.
2015. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, és képes vagyok átérezni amit gondolok. Például.. vegyünk valami epic-et. Tegyük föl előtted dől el egy emeletes ház, és felnézel, ott a monumentális épület, hatalmas, megrázkódik a föld, a szíved hirtelen hevesen dobog, szóval én inkább adatfeldolgozó típus vagyok mint vizuális, de boldog is vagyok miatta ugyanis az álmaimban is képes vagyok ennyire brutálisan átélni mindent. Lőttek már le, láttam már óriásokat vonulni egy dombtetőről a távolban, repültem már, fekete lyuk is húzott már magába, meg ilyenek, és ezt mind lehető legvalóságosabban éltem meg, már amennyire ez álomban lehetséges, szóval számomra ezért is jó hogy nem csak vizuálisan és szerkezetileg élem meg a dolgokat.
2015. ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!