Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szilárd Leó fizikaverseny...

Szilárd Leó fizikaverseny vélemények?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10.-es vagyok, 9. osztálytól kezdett érdekelni a fizika. Azóta kisebb versenyeket nyertem (pályázatok, stb.), illetve ötös is vagyok belőle, viszont "csak" szakközépiskolás vagyok, illetve semmilyen előismereteim nincsenek a modern fizika terén.

Elhatároztam (már csak kihívás miatt is), hogy 11.-ben azaz egy év múlva szeretnék indulni a Szilárd Leó fizika versenyen, mely a kicsit kilóg a sorból, hiszen nem a klasszikus fizikát taglalja, hanem a modern fizikát.


A kérdéseim a következő:

Mekkora szerintetek az esély, hogy bejutok a döntőbe? (ez inkább csak olyan, vélemény nyilvánítós kérdés, mint inkább komoly kérdés, mert ettől függetlenül igyekszem majd mindent megtenni).

Mit ajánlotok? Hogy kezdjek neki a tanulásnak? Mire figyeljek?


A versenyről további részletek (pl.: témakörök)

[link]


Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat!


2015. ápr. 28. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én jelenleg végzős vagyok és kétszer is (12-be és 11-be) bejutottam a Szilárd Leó döntőjébe. Szerintem nagyon jó kis verseny mindenképpen ajánlom, hogy próbáld ki magad.


A felkészüléshez ajánlanám a Mozaik kiadó Fizika 11, illetve Fizika 11-12 könyveit. Ezek nem elegendőek a versenyhez, de mivel az alapok nagyon jól benne vannak. A modern fizika nem egy egyszerű része a fizikának, ezért teljesen új gondolkodásmód szükséges az elsajátításához. Tanárod segítségére szerintem szükséged lesz főleg az elején, hogy jobban átlásd melyik feladattípust hogyan kell megoldani.

Az alapok után ajánlom a következő honlapon szereplő mindhárom könyvet:

[link]

A régi versenyfeladatok és megoldásuk tanulmányozása nekem sokat segített, valamint a Modern fizika példatár című (kék vagy lila színű nem tudom) könyv nagyon hasznos szintén.

A döntőbe való bejutás nem nehéz, ha az alapokkal teljesen tisztában vagy, illetve innen-onnan ismersz egyéb "trükköket" a megoldásokhoz :D

Mindenképpen olvass sokat a témában..sokszor van elméleti kérdés.

Nagyon jó tippeket nem lehet mondani így, hogy még nem tanultál egyáltalán modern fizikát úgyhogy tanuld keményen aztán meglátod mi lesz.


Ha pedig bejutnál a döntőbe ott lesz igazán nehéz dolgod :D nyílván az elméleti rész is nehezebb, valamint a kísérlet és a szimuláció sokat nehezít a versenyen.


Ha van egyéb konkrét kérdésed írj nyugodtan.

Sok sikert a készüléshez.

2015. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!