Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a baj Hidrogén klasszikus...

Mi a baj Hidrogén klasszikus atom modelljével? Miért nem veszi figyelembe a proton relativisztikus pályamozgását?

Figyelt kérdés

Link: [link]

Link: [link]



2015. ápr. 28. 18:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát még mindig nem vagyok én abban biztos hogy nem kering az elektron az atommag körül.

Már csak azért is mert olvastam egy ilyet:

" Ez a Bohr modellel kapcsolatban merült fel. A modell szerint, az elektronok nem keringhetnek akármilyen távolságra a magtól, csak meghatározott pályákon. Ráadásul az elektron ezeken a pályákon nem is sugározhat. Broglie elgondolása, a hullámtulajdonságú elektron, magyarázatot adott a jelenségre. Szerinte a mag körül csak olyan pályák lehetségesek, ahol az elektronhullám állóhullámként foglalhat helyett. A többi hullámalak interferál önmagával és kioltódik. "


A Pauli-féle kizárási elv miatt meg a hidrogén atomban

nem lehet ilyen effektus mert mind a kettő részecske Fermion.

Link: [link]


Szóval az energia felhasadás így ebben a formában hülyeség.


Ennyi ellentmondást még nem láttam, mint e mai fizika képvisel:),

2015. ápr. 30. 15:28
 12/14 anonim ***** válasza:

"A modell szerint, az elektronok nem keringhetnek akármilyen távolságra a magtól, csak meghatározott pályákon. Ráadásul az elektron ezeken a pályákon nem is sugározhat."

Ez nem magyarázat! Ez csak a jelenségnek a leírása... Bohr nem is mondta, hogy ezzel magyarázza a jelenséget, csak a szabályait írta le. Az elektronok ettől még nem keringenek a mag körül.


"Broglie elgondolása, a hullámtulajdonságú elektron, magyarázatot adott"

Igen, de ez sem stimmel teljesen. Mivel az elektron nem is hullám. Bizonyos körülmények között lehet hullámnak tekinteni, de alapvetően nem az (és persze nem is részecske, de ugyanígy van olyan eset, amikor annak tekinthető).

2015. ápr. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Á akkor értem már.....:)

A dimenziókat kölcsönhatások okozzák.

2015. máj. 1. 18:32
 14/14 A kérdező kommentje:

Arra lenék még kíváncsi, hogy akkor a hidrogén atom mágneses térben létrejövő Zeeman felhasadását, miért is nem tiltja a Pauli elv?

Mert a Proton és az elektron is fermion!

2015. máj. 2. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!