Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha hirtelen...

Mi történne, ha hirtelen megállna a föld forgása és a mozgása?

Figyelt kérdés
Szerintem newton 1. értelmébe elrepkednének a dolgok.

2015. máj. 6. 17:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Természetesen azt leszámítva, hogy bele zuhanna a napba. Tegyük fel, hogy megállna a Föld, mert egy erő tér rögzítené, és nem hagyná, hogy bele zuhanyon a Napba. Úgy kérdezem...
2015. máj. 6. 17:42
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, meg a Napot is rögzítenék, mert ugye az is mozog, a tejút középpontja körül.
2015. máj. 6. 17:43
 3/10 Shai-Hulud ***** válasza:
2015. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen nagyon hasznos csak éppen arra nincs közte válasz amire kíváncsi vagy. Az is hasznos, ha értelmezők a kérdést! ;)


Nem a bioszféra meg ezekre vagyok kíváncsi, hanem a nem rögzített dolgokra a Földön, azokkal mi történne. Elrepkednének?

2015. máj. 6. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hirtelen megállna a Föld minden pontja, tehát a felszín is. Az egyenlítőnél a tárgyak 1670 km/h-val kezdenének kelet felé repülni. Az első kozmikus sebesség a Földön kb. 28480 km/h, tehát nem repülne el semmi az űrbe. De nagy pusztítás lenne, az biztos.
2015. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm. Ez egyébként ugye biztos?


Mert, akkor jól gondoltam én, hogy hülyeség amit írtak a Bibliában, hogy megállt a nap, meg a hold amikor csatáztak. Ez lehetetlen lett volna.

2015. máj. 6. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
El nem hiszed mit nem lehet találni neten: http://www.youtube.com/watch?v=K0-GxoJ_Pcg
2015. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: Okés! Akkor csak videó felelnél kijelentem, hogy meg is győztél. :D Köszi!
2015. máj. 6. 19:59
 9/10 Vree ***** válasza:

Kár elsőt lepontozni, ezt valóban leírták már itt sokan ilyen témákban (szerényen megjegyzem: én is :p).


Amit mindenképpen érdemes megértened, az a tehetetlenség fogalma. Amikor a busz hirtelen lefékez, te meg elvágódsz, az azért történik, mert a tested tovább szeretne menni ugyanazzal a sebességgel. Gondolkoztál rajta, hogy a repülő alól miért nem megy ki a Föld, ha az kering? Azért, mert nekünk mindannyiunknak is megvan az a sebességünk, és ahogy már Galilei is leírta az invariancia-elvvel, nincs észlelhetőkülönbség egy nyugalomban lévő és azonos sebességgel mozgó test esetében. Ha lemennél egy hajófenékbe és ott mindenféle kísérleteket végeznél, mondjuk labdáznál, soha nem tudnád megmondani, hogy a hajó éppen áll vagy fix sebességgel megy; csak a gyorsulások/lassulások során észlelnél különbséget.


Tehét ha a Föld megáll, akkor minden más a felszínén nem áll meg. Következésképp mi mindannyian hatalmas erővel elvágódunk/elrepülünk, a házak leomlanak, óriási cunamik és szélviharok következnek, ahogy a levegő és víz is a helyére rázódik.


De persze erre aligha van reális esély.

2015. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lenne többé ilyen kérdés itt.
2015. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!