Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a feketelyukakb...

Mi a különbség a feketelyukakban található szingularitás, és a szingularitás között, amiből minden lett?

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na mivan ma, mindenki az elkövetkező 100 év Nobel-díjasait várja itt gyak.hu-n?


Kérdező, a kérdésedre egyelőre nincs válasz. Egyszer majd lesz biztosan, de lehet, hogy száz, de az is lehet, hogy csak ezer év múlva...

2015. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy a fekete lyuk körül ott van a szokásos hagyományos téridő - míg az ősrobbanás körül nem volt semmi.
2015. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem annyira még sem a hagyományos tér-idő lehet ott, ha csak a speciális relativitást lehet ráhúzni
2015. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:

A mi terünk és a mi időnk van körülötte, de az eseményhorizonton belülről vizsgálódva is ezt mondanád? Talán éppen egy fekete lyuk eseményhorizontján belülről vizsgálódsz most is, és persze azon belül egy másikon kívül. :)


Másképp hogyan lehetne? Az Univerzum nem lehet végtelen, ez tény, ugyanakkor minden okozatot egy ok előz meg, és a végtelenség problémája elkerülhetetlen.


Jelenleg azt tudom elképzelni, hogy valami úgy lehet egyszerre véges és végtelen, ha ciklikus (vagy oszcillál), vagy fraktál-szerű. Ha ciklikus, akkor a végső állapotnak valahogy okoznia kell a kezdeti állapotot. Nem elképzelhetetlen, főleg kvantummechanikai megfontolásokkal, de szerintem eléggé erőltetett. A fraktálos verzió hihetőbb a fekete lyukak miatt. Gimis koromban találtam ki ezt az elméletet, utána jöttem rá évekkel később, hogy már jóval előttem is gondolt erre nálam sokkal kompetensebb szakember is.

2015. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
azt viszont még mindig nem válaszolta meg, hogyan lesz a semmiből valami
2015. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ozmium42 ***** válasza:
Semmiből sehogy, de nem is kell, mert semmi nincs.
2015. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 poiu ***** válasza:

Semmiből? Úgy tűnik az Univerzum össz energiája zérus. Hát valahogy így. Ez közérthető és szellemes - ha tudsz angolul. Ha nem tudsz, persze akkor is :-).

https://www.youtube.com/watch?v=EjaGktVQdNg

2015. máj. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 nontau ***** válasza:
Jó kérdés! Lehet, hogy semmi különbség nincs amiből lett az Univerzum oda is kerül, azaz ha feltételezzük, hogy egy fekete lyuk "robbant" szét az Ősrobbanás pillanatában, a mai megfigyelések pedig arra hajaznak, hogy azzá is válik minden, egy egyesített fekete lyukban végzi az összes anyag.Mivel a szingularitást vizsgálni nem áll módunkban, nem tudjuk, hogy van e szingularitásnak fajtái. Egy másik téridőben kellene vizsgálódnunk amit sajnos mai tudásunk nem tesz lehetővé.
2015. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze nem nobelra hajtok, csak nem tudtam :) egyébként én is gondolkodtam már, hogy van e lehetőség arra, hogy egy feketelyukban alakult ki a mi univerzumunk, és miért ne?
2015. máj. 8. 08:46
 10/14 anonim ***** válasza:

semmi és minden. :)


maga a szingularitás, mint fogalom, az jelenti, hogy egy különleges pont. ennyit és nem többet.


olyan, mintha azt mondanád, hogy van a Kata meg a Józsi, mindkettő ember, de mi a különbség?


egyrészt semmi, mert mindkettő ember, másrészt meg nyilván nem ugyanaz a kettő.

2015. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!