Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sejtöregedés, halál?

I.B.T. kérdése:

Sejtöregedés, halál?

Figyelt kérdés

Nem nagyon figyeltem mostanság (egy jó néhányan hónapja:D) az ezzel kapcsolatos kutatásokat. Van valami új fejlemény, kutatás ami az "örökéletelikszerét" kínálja? Vagy új felfedezések esetleg?

Régebben mikor utána olvastam azt olvastam , hogy a sejthalál(természetes), öregedés, stb a DNS megrövidülésének és a sejt elhasználódása miatt következik be.


Valaki? Tévedek esetleg?



2015. máj. 10. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Nincs, nem is lesz. Hosszú életet nehezen de kilehet vívni, viszont egyszer mindenki meghal és szerintem senki sem akar örökké élni.
2015. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy nem figyeltél most egy pár hónapig, de előtte (amikor még figyeltél) átlagban hány havonta jött ki világrengető felfedezés a kérdéskörben? Vagyis mire számítottál, ezalatt a pár hónap alatt, amíg pont nem figyeltél, vajon hány ilyen felfedezésnek kellett volna kijönnie? Csak érdekel.

Mondjuk tényleg elég sok ideig nem figyelhettél oda, ha a DNS-rövidulés (azaz telomer rövidülés) a legfrissebb infód, ami úgy a 80-as években volt sláger, de nem hallottál például az autofágia és az öregedés kapcsolatáról, ami már legalább 10 éve téma. Szóval van mit bepótolnod.

2015. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tényleg nem figyeltem egy ideje:D

Azthiszem az utolsó cikk a stresszel kapcsolatos volt még anno.

Csak nem tudom, utána olvastam egy néhány helye volt ahol valamilyen enzimet tettek felelőssé volt ahol a sejtből akarták eltávolítani a káros anyagokat volt olyan tudós, aki a nanobotok által akar megváltást, stb.

Nem fogalmaztam pontosan a kérdésben. Felteszem ismét: volt az elmúlt fél évben olyan előrehaladás a nanotechnológiában vagy esetleg új felfedezés ami ehhez a témához kapcsolható.


(a DNS megrövidülést még valamikor tanították is nekem, azért maradt meg bennem ennyire:D)

2015. máj. 11. 08:18
 4/4 Sós60 válasza:
Nincs tudomásom jelentős új felfedezésről a témában, de keress rá a "határozatlanul hosszú élet" szövegre. A nagyon hosszú élet megvalósítható lesz.
2015. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!