Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sejt, DNS, tanulás?

I.B.T. kérdése:

Sejt, DNS, tanulás?

Figyelt kérdés

Az emberi (de állat vagy növény) DNS-ssel, sejtrögedéssel, gyógyítással akarok foglalkozni. Tudni kell rólam, hogy sok minden érdekel. Most mezőgazdasági mérnöki szakon vagyok. Ezt ki fogom tanulni de (persze meglátom milyen lehetőségek, és ambícióim lesznek) utána valami olyan szakterületre szeretnék szakosodni ami kapcsolódik a kérdésemhez (vagy nekikezdek egy másik szaknak). Ezen a szakon is van kémia, biológia, mikrobiológia, stb.

A szak mellett foglalkozni/tanulni/olvasni akarok a fentebb említett témakörben. Mit tudnátok ajánlani, ami megtalálható az interneten. Milyen anyagokat tudnátok mondani, amit érdemes lenne megtanulnom.

Nem hiszek abban, hogy "majd ha elvégzek egy ilyen szakot" akkor juthatok csak el a oda, hogy értem az összefüggéseket. Természetesen tudom, hogy könyvekből nem fogom elsajátítani a csínnyát-bínnyát de szerintem kezdésnek nem rossz. Megnézem a lehetőségeket de gyakorlatra el-el tudok jutni különböző kutatóintézetekbe (mikrószaporító, iskola laborja, stb) tehát szereznék valamiféle "képzettséget".

Már átnyálaztam egy csöppet a wiki-t.


A válaszokat köszönöm!



2015. febr. 9. 20:55
 1/2 anonim válasza:
TDK-znék a témában
2015. febr. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egy nagyszerű könyvsorozatot ajánlok figelmedbe:

SH Atlasz biológia

A sorozat német, de a sorozaton belül nagyon sok megjelent magyarul is:

a sorozaton belül a könyv bal oldalán a képek, ábrák, jobb oldalon a szöveges bemutatók

a sorozatban van biológia, kémia, fizika, matek, földrajz, zene, építészet, történelem, stb!

Én nagyon szeretem

a bilógiára régebbi kiadásban volt oylan, nekem van, hgoy Biológiai önképző!

Azonkívül pedig a Wikipedia nagyon sok mindenre tartalmaz több kevesebb infot, érdemes mindig ott kezdeni!!!

2015. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!