Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az amerikai űrhajósok amikor...

Az amerikai űrhajósok amikor fenn jártak a holdon fényvisszaverő testeket helyeztek el bizonyos helyeken. Ezeket a földről lézerfénnyel megvilágítva nagyon pontosan meg lehet határozni a föld és hold közötti távolságot. Hogyan? Nagyon Fontos!

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Oké...abban igazad lehet, hogy kis mértékben megváltoztathatta a Föld egy két jellemzőjét. Nem hittem volna, hogy elegendő ereje lehet egy földrengésnek ehhez, vagyis jobban mondva a földrengést kiváltó oknak. Most sem hiszem, de az hogy én mit hiszek, az senkit sem érdekel.


Viszont a nem a nepáli földrengés "mozdította el" a himaláját.


Mint tudjuk a lánchegységek gyűrődéssel alakulnak ki. Esetünkben az eurázsiai és az indiai kontinensek ütközése hozta létre a lánchegységet. Ahogy azt is tudjuk, hogy kontinensek a mai napig mozgásban vannak, feltételezhető...sőt minden bizonnyal ismételten "nyomott egymáson a két lemez. Ahogy írtad, hogy "megrövidült" csak mégjobban alátámasztja a tézist.

2015. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az hogy közvetve vagy közvetlenül okozta a nepáli földrengés ezt a jelenséget nem tisztem eldönteni, de ettől még előtte nagyobb volt mint utána és amilyen precízen tudunk már mérni elég valószínűtlen hogy semmi köze nincs hozzá.
2015. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Elég valószínű,hogy a Himalája okozta a földrengést.
2015. máj. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!