Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudok rájönni, milyen...

Nem tudok rájönni, milyen növényem van. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Azt mondták nekem, hogy ez valami dél-amerikai növény, de a nevét nem mondták meg. Kerestem mindenféle oldalon, de fogalmam sincs, mi lehet ez:

A GYÖKERE: élénk narancssárga, akármit csinálok vele feljön a felszínre.

A TÖRZSE: hosszú, vékony, fás. Benne pedig valami vékony érszerű vörös valami van (egyszer sajnálatos módon letört a teteje, onnan tudom).

A LEVELEI: hosszúak, kb. 6-7 centisek.

Utánanéztem, és nagyon hasonlít a cikászokhoz, ám nem teljesen olyan, mint azok: a levelei valóban spirálisan állnak, és a növény 'feje' valóban a tetején marad meg, ám nem tapasztaltam a cikászokhoz hasonló tobozokat, pedig már négy éve megvan ez a növény.

Összesen egyszer virágzott (az egyetlen egy mellékágáról), három éve, és akkor apró, liliomhoz hasonló citrom- vagy narancssárga virágokat hozott.

Észrevételeim szerint hihetetlenül szélsőségtűrő, rendkívül bírja a hideget is, a meleget is, a szárazságot és a túlságosan nedves környezetet is.

Aki tud segíteni, annak megköszönöm! :)



#növény #ér #fatörzs #narancssárga gyökér #üstökös fej #dél-amerikai növény
2015. febr. 14. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tennél fel egy képet a kérdéshez akkor lehet többen felismernék a növényt.
2015. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csakhogy sajnálatos módon jelenleg nem áll rendelkezésemre semmi olyan eszköz, amivel le tudnám fotózni.
2015. febr. 14. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy dracéna lesz.
2015. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utána néztem a dracénáknak, és ez a kép erősen emlékeztet az én növényem fejére: [link]

A levelei pont ilyenek, csak ritkábban állnak.

2015. febr. 14. 21:19
 5/10 A kérdező kommentje:

Kezdek megzavarodni. Az előző kép pont ráillik a mostani növényemre, ám meg mernék rá esküdni, hogy régebben így néztek ki a levelei:


[link]


....tudom hogy pontos kép nélkül nehéz megmondani, ráadásul én is sügér vagyok, de mintha a Dracaena marmorata és a Dracaena aletriformis közé esett volna az enyém :c

2015. febr. 14. 21:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Emlékezeteim szerint augusztusban virágzott, hogyha ez segít.
2015. febr. 15. 09:35
 7/10 A kérdező kommentje:

Sikerült lefotóznom(:

[link]

2015. febr. 15. 10:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Áááá felejtsétek el amit a kommentekben írtam....

Nem értek a növényekhez, össze-vissza beszélek >_<

Inkább a képet nézzétek, az hitelesebb, mint a szavam :/

2015. febr. 15. 10:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez dracéna :) Ezek közt a szobanövények közt egyedenként is nagy eltérések vannak.
2015. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! (:
2015. febr. 15. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!