Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Látta már ezt a "teóriát" valaki?

Wadmalac kérdése:

Látta már ezt a "teóriát" valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Úristen.

Tényleg vannak emberek ,akik az ilyen tömény zöldségekről azt hiszik, hogy van értelme?

Tényleg ennyire nulla fizikai tudású emberek képesek publikálni és van, aki olvassa és "megeszi"? És még felháborodva ő sarlatánozza le a tudósokat?

Megdöbbentő.



2015. máj. 15. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Addig olvastam, hogy " Einstein felelőtlenül elvetett". :D


Nem találkoztam vele, de idegesít, hogy ilyen hülyeségek terjengnek a neten... Ha valakit érdekel a téma, és belebotlik egy ilyen szennybe meg van az esélye, hogy megtanulja a hülyeséget. Nehezebb újra megtanulni a hülyeség után a jót, mint elsőre a jót megemészteni. Sajnos én is így jártam a Morgan Freeman ismeretterjesztő filmekkel, de szerencsére visszabotorkáltam a helyes irányba. Elég nehéz volt megérteni pl a vöröseltolódás mibenlétét.


Az érdeklődőknek egy javaslat:


Csak olyan videókból, írásokból tanuljatok, amihez ismert fizikusok a nevüket adják!

2015. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem nyitottam meg, mert a vírusirtóm leblokkolta... :d De várj, kitalálom: csak nem az a teória, mely szerint az Antarktisz közepén egy fekete lyuk található?
2015. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem az, bemásoljak egy részletet?
2015. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Várjál, én is bevágok pár "gyöngyszemet".


"A fény eddigi elmélete hibás, a foton valójában nem létezik, pár évvel ezelőtt még hittem a létezésében, elfogadva a tudomány álláspontját. A valóság, az hogy a fény az atomok belsejében lévő mozgás közvetítő anyag utján történt észlelése."


"A fény esetében a rezgés az egész Világegyetemet kitöltő ma még ismeretlen anyagi részecske utján terjed."


Itt kaptam először mini-stroke-ot:

"Tévedés az elektron energia szintjének változásából adódó fénykibocsátás elmélete. Ha ez igaz lenne a magas hőfokon izzó test hirtelen lehűtve, felvillanna, ennek pont az ellenkezője történik."


Ez az ember a gravitációról sem hallott:

"Ahogy a nehéz elemek keletkezésénél van maximális atomsúly határ, a csillagokat alkotó plazma anyag esetében is kell lenni egy határértéknek, aminek az átlépése instabil állapotot eredményez, és ennek a következménye a törvényszerű robbanás."


"véleményem szerint a fénysebességnél is lehet nagyobb sebesség, de ez csak olyan térben érhető el, ahol a tér anyagmentes, vagyis ott, ahol még éter sincs. A fénysebesség átlépésének az éter szab határt, ugyanúgy ahogy a levegőben mozgó test a hangsebességhez közeledve csak nagy energia árán gyorsítható. A hangrobbanáshoz hasonlóan fényrobbanás is elképzelhető megfelelően nagy energiájú robbanásból adódó lökéshullám esetén. Ez magyarázhatná az éjszakai égbolt időnkénti kifényesedését, vagy a távoli rövid idejű gammafelvillanásokat. Nem zárható ki a fényinterferencia a jelenség magyarázatánál, ami a rádióadások vételénél fading néven ismert"


"Nem volt Ősrobbanás, nem tágul a Világegyetem, nincs foton, de van éter. A fény nem kvantumos, a színkép folyamatos. A vöröseltolódás nem az objektum mozgásával, hanem a távolságával függ össze."


"Nincs gravitációs hullám. Az észlelésére Ausztráliában felépített berendezés néma. Hullámmozgás nem okozhat gravitációs hatást, a gravitáció forgómozgásként működik, ami a mérlegkísérlettel igazolható.


Nincs antianyag, a Világegyetemben sehol nem található a Nobel díjjal kitüntetett pozitron felfedezése a buborékkamrás jelenség hibás értelmezésén alapul. A bizonyítására folytatott kísérletek eredménytelenek lesznek."


"instein elvetette a tömegek közötti gravitációs kölcsönhatást, amit Newton felfedezett, mert nem értette Newton törvényeit. Einstein tehetségtelen volt, és térlátás tekintetében vak."


És ez az ember szabadlábon értekezéseket ad ki.

2015. máj. 15. 11:57
 5/17 anonim ***** válasza:

A fényről, és "Doopler elv"( effektus!) ről is hasonlóan elmés irományai vannak...:D a "big bang" című írásába még nem olvastam bele...


Ez olyan, mintha én játszanék Mozartot egy félrehangolt gitáron( nem tudok zenélni) :D

2015. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát mos beleolvastam én is a többi "értekezésébe"... sikítva hagytam abba.
2015. máj. 15. 12:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt pl szépen magyarázza az elmélete, hogy a fény transzverzális hullámként tud viselkedni?
2015. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
idézem a T. Szerzőt: "A füvet legelő tehén azért értékes alkotása a természetnek, mert nem talál ki hülye elméleteket." :D
2015. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"A „Hubble állandó” örökös változtatása nevetségessé teszi a csillagászokat, Le kellene már szokni a geocentrikus világszemléletről...,"


Nem mondták még neki, hogy a Hubble törvényből egyáltalán nem következik, hogy a Föld az univerzum közepe*?! :D


Amúgy ezt* igazolni alap feladat volt már első évben fizikán... :)

2015. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
<3 hang esetében fel sem merül egy fotonhoz hasonló AGYAG feltételezése <3
2015. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!