Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná az időutaz...

Valaki elmagyarázná az időutazás elméletét?

Figyelt kérdés

Biztos nagy kérés,de talán nem lesz olyan nehéz ha az alapok megvannak nálam.A szakszavak felét nem értem szóval a Wikipédia ebben nem segít.

Nagyon érdekel,valaki légyszíves vegye a fáradtságot :)



2015. máj. 15. 16:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%

Oké...

Mire vagy kiváncsi? Lehetséges-e? Nem.

Miért nem? Mert sok sok paradoxon a ütközünk ha a múltba akarunk utazni.( nagyapa paradoxon) ez azt jelenti, hogy ha visszamész a múltba, arra az időre, amikor még nen születtél meg, és megölöd az apádat, akkor te sem születhetsz meg, hogy majd elutazz a múltba, és megöld...stb. Magyarul a múltba utazás Önmagát teszi lehetetlenné. Ráadásul tudjuk, hogy az idő egy irányba halad, és ezt az irányt nem tudod visszafordítani. A jövőbe úgy tudnál utazni, ha vagy nagyon gyorsan mennél, vagy egy nagyon nagy gravitációs erő hatna rád. Ilyenkor a földi időhöz képest a te időd nagyon lelassul a. Amikor vissza érsz az utadrólazt vennéd észre, hogy neked alig telt el egy év, a Földön viszont 100.( ezek nem valós számok, csak a hasamra ütöttem).


Csak sajnos ez nem idő utazás. Ett úgy hívják, hogy idő dilatáció.

2015. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
62%
Sokat segítene, ha leírnád mely szavakat nem érted.
2015. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, az időutazásnak nincsen semmilyen elmélete, sőt, még értékelhető hipotézise sem.
2015. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
0%
Az ido az egy szo, amit az ember azert talalt ki hogy kifejezobb legyen. Pl: lattam egy mamutot ... nem most regebben. Es maris az idorol beszelnek. Az idot, meg tudod hatarozni a bolygo mozgasokkal. Igy lehet merni, de nam az idot. Az ido mint targy nem letezik, mert az egy kitalalt fogalom. Fogalomban pedig nem tudsz utazni.
2015. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%

Advil: Elég nagy baromságot mondtál. Az idő tőlünk függetlenül létezik, és a térrel elválaszthatatlan egységet alkot, ez a tér-idő.

Nagy tömegű dolgok pedig meggörbítik a tér-időt (mint pl. egy bolygó), ezért van az, hogy az űrben eltérő sebességgel telik az idő, mint itt a Földön. Sőt nagy sebességnél is máshogy telik az idő.

2015. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%
Na ez meg az elmeleti fizika ami szamomra nem letezo tudomany.
2015. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
59%
Annyira nem létező, és annyira elméleti, hogy mindennap érinti az esemény az embert. A GPS műholdak nagyon pontos óráit folyamatosan pontosítani kell, mert a Földönlévő atomóra, mást mutat, mint a műholdé. Mit jelent ez? Azt hogy ez már rég nem elmélet, hanem igazolt tény! Ha nem állítgatnák a műhold óráját nem működne a GPS. De mi okozza az időeltérést? Az, hogy a műholdra gyengébb gravitáció hat, és más a sebessége is.
2015. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
0%

:)

Nagy szavak ezek baratom. Tehat ha jol ertem itt egy rosszul uzemelo szerkezetrol beszelunk amit nem tudtak osszehangolni itt a foldon meg valahol a sulytalansagban. Mire kitalaltak hozza egy hangzatos meset ahelyet hogy megoldottak volna a problemat. Na ez azert nekem mosolyt csalt az arcomra. De remekul peldazza hogy miert is letezik sok ember szamara az elmeleti fizika, es minden elmeleti sikon torteno "tudomany" ag.

2015. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
63%

Advil, én nem dicsekednék azzal, ha semmit nem értenék az elmélethez.


Kérdező: minden test folyamatosan fénysebességgel utazik a téridőben. Ha a térben áll, akkor az időben megy fénysebességgel.

Ha elindul a térben valamerre, akkor az időbeli sebessége lelassul. Mondjuk ennek nagyobb sebességeknél van jelentősége: legalább a fénysebesség tizede kell hozzá, hogy könnyen észrevehető legyen.


A műholdak óráinál azért számít, mert ott nagyon pontos mérés kell.

2015. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
0%

Megegy szosszenet. Te buszken hordanad azt az orat ami roppant draga, de minden nap allitani kell mert mindent mutat csak a pontos idot nem, es amikor kerdore vonod az eladot, akkor azt mondja hogy neked mas a kar hosszusagod, a verellatasod ami befolyasolja a kar mozgasi sebesseget igy a gravitacios turzulast figyelembe veve, termeszetes hogy idonkent korrigalni kell ezt a szinte elenyeszo csuszast.

Te valoszinu elegedett arcal jonnel ki onnan, en viszont vissza kernem a penzemet.

2015. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!