Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a brómos víz...

Mi a különbség a brómos víz és a hidrogén-bromid között?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a brómos víz vörösbarna folyadék, míg a HBr színtelen gáz. De a HBr keletkezése nem a következő: Br2 + H2O = HBr + HOBr ?


Mert akkor az nem világos, hogy ha brómot vízzel elegyítünk (mint brómos víz), akkor ott miért nem játszódik le ez a reakció?


Kérem, valaki magyarázza el nekem ezt. Előre is köszönöm szépen! :)


2015. máj. 18. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a brómos vízben Br2 molekulák vannak, aminek van egy jellegzetes szine, ha teszel bele valamit ami elszínteleníti (mondjuk a sima víz pont nem) mondjuk benzolt akkor lesz HBr
2015. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"HOBr"


ez így nagyon nem lesz jó, mert az oxigén is szeretne egy elektront még és a bróm is


szóval vagy kovalens lesz a bróm kötése, mint a C6H5Br-nél vagy HBr-nél, vagy ionos, mondjuk egy alkálifémmel

2015. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

vagyis működhet.. ha hipobrómsav (ha van ilyen)


akkor viszont lehet lejátszódik

2015. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sadam87 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az általad felírt reakció elvileg valóban végbemegy semleges oldatban is, de a reakció egyensúlyi, és nagyon erősen a bróm képződése fele van eltolva (nagyon kicsi az egyensúlyi állandó, nagyságrendekkel kisebb, mint a klór esetében). Ennek következtében semleges közegben elenyésző mértékben megy végbe.

Lúgos közegben ellenben a fenti reakció jóval könnyebben végbe megy (ebben az esetben a bróm a hidroxidionokkal reagál).


#2

Én nem értem, hogy mit akarsz mondani, de úgy érzem, te sem. Ha történetesen ez érdekel, a hipobrómos savban az oxigén és a bróm kovalens kötéssel kapcsolódik.

[link]

2015. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
abból indultam ki, hogy a kérdező szerint nem megy végbe, aztán arra jutottam hogy valószínűleg végbemegy
2015. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A brómos vízben a fizikai oldódás eredményeként keletkező hidratált bróm színét látod. A bróm alapból vörösbarna, és hidratálva is az marad.


Az általad vázolt egyenlet a kémiai oldódás, ami szintén végbemegy brómos vízben is, azonban ez egy egyensúlyra vezető folyamat, tehát nincs eltolva az átalakulás irányába. A rendszerben jelen lesz hidrogén-bromid, hipobrómossav és bróm is. A felső nyíl irányába el tudod tolni az egyensúlyt pl. NaOH-oldat hozzáadásával, mivel ilyenkor a NaOH elreagál az egyensúlyban jelenlévő HBr-dal, ami a brómmolekulák további átalakulását vonja maga után.

2015. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Uhh látom megelőztek :)
2015. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként 47%-os, ha benzolt öntene a brómos vizet tartalmazó kémcsőhöz, akkor nem igen lenne színváltozás csak úgy... (Mondjuk nem értem ez, hogy kapcsolódik ide.)
2015. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
onnan jött ide, hogy megpróbáltam alátámasztani valahogy amit a kérdés állít, de ha megfigyeled én is arra jutottam hogy valószínű nem igaz hogy nem megy végbe
2015. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sadam84 és Nolis megértettem, így már világos, köszönet érte! :)
2015. máj. 18. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!