Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyikek a legenergiaigényeseb...

Melyikek a legenergiaigényesebb ipari folyamatok?

Figyelt kérdés

Gondolok én itt, a legtöbb villanyáramot, a legtöbb hőt felhasználó folyamatokra.

Engem azok érdekelnek amik azért drágák mert nagyon sok energiába kerül előállítani őket.

Pl.: liofilizált élelmiszerek, stb



2015. máj. 20. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
alumínium gyártás
2015. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(Egyelőre) fúziós reaktorok?

CERN :)

2015. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
fúziós reaktor nagy kudarc sose lesz belőle semmi. Már 50 éve mindjárt kész.
2015. máj. 21. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én a kétezres évek közepe táján hallottam először a gyakorlati próbálkozások kezdetéről, s már akkor is mind a franciák, mind az amerikaiak 2040-2050 köré tették az első olyan modellt, ami már plusszos, tehát inkább a következő évszázad fordulója köré rendelkeznének azzal a komoly hatásfokkal, ami miatt érdemes ezzel.foglalkozni.
2015. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fúzió működő dolog, csak technikai nehézségek vannak. Ergo biztos, hogy lesz belőle valami, csak kérdés, hogy mikor (és erős probléma, hogy nem igazán van rá elég forrás, hogy a kutatások rendesen megtörténhessenek).


De egy biztos: A fúziós energia előállítás egy működő dolog, elég csak felnézni az égre. A többi már csak technológia kérdése, ami egyelőre hiányzik.


De ugyanez igaz volt az első gőzgépre is...

2015. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

áhh. butaság. Nem fog így sose sikerülni.

Amíg úgy akarják az anyagi részecskéket megérteni, hogy összecsapkodják őket. Szerinted ha két svációrát összecsapsz és a szétrepülő darabokból próbálod kitalálni hogy működik az meddig fog tartani?

2015. máj. 24. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!