Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy fontos ipari alapanyag...

Egy fontos ipari alapanyag tiszta állapotában színtelen, és odakozmált olajra emlékeztető szaga van. A szerves vegyület három szénatomból áll, oxigéntartalmú, reagál elemi brómmal (elszínteleníti) illetve adja az ezüsttükörpróbát is. Melyik ez?

Figyelt kérdés

Még kis segítséget kérnék:

Az egyensúly beállta után hány db Hg2+-ion található abban a 2 m3 vizet tartalmazó kádban,amelynek aljára kevéske higany-szulfidot szórtunk? (L=2x10^-53(mol/dm3)2



2014. nov. 12. 16:35
 1/2 anonim válasza:
Látom az összes kérdést feltetted! Én már túl vagyok rajtuk, lassan beküldöm! Sok sikert!
2014. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az előbbi válaszoló vagyok! Annyit segítek, hogy van benne kettős kötés, ezért addicionálja a brómot, és redukáló hatása van, ezért mutatja az ezüsttükör próbát!
2014. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!