Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen teleszkópot vegyek?

Milyen teleszkópot vegyek?

Figyelt kérdés

Amatőr csillagász vagyok és szeretnék végre beszerezni egy teleszkópot de még nem találtam a szempontjaim szerint egyet se ami érzéseim szerint megfelelne!


Feltétel ami legalább meglegyen hozzá:



60 mm lencseátmérő

800 mm fókusztávolság

16 gyújtóponti arányszám

200x-os nagyítás (nem baj ha ez a legnagyobb amire képes)

Esetleg lehessen vele fényképezni de ez nem fontos!

50.000 Ft alatt legyen az ára!

És legyen egy normális hozzátartozó állványa! (ezt arra értem ha éppen lesem a csillagokat és egy kicsit arrébb mozdulnék vele akkor ne "kilométereket" menjen arrébb!


Dióhéjban ennyi lenne!


Válaszokat előre is köszönöm :)


2015. máj. 21. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A probléma a következő: sz általad vázolt műszer max. elméleti nagyítása 120×. Ez a következő képletből származik: nagyítás=D×2, ahol D= az objektív milliméterben megadott átmérőjével. Így jön ki a 120. A fókusz akkor számít, ha a nagyítást akarod beállítani. Azt úgy kapod meg, hogy az okulár mm-ben vett átmérőjével osztod a fókusztávolságot. Példa: 10 mm az okulár átmérője, 800mm a fókusz, akkor fókusz/okli, azaz 800/10 egyenlő 80× nagyítással.

Ilyen kisméretű teleszkópokhoz gyárilag nem a legstabilabb mechanikát adják sajnos, de plusz pénzért tudsz venni komolyabbat is.


Az 50000-es kategóriában van 60/900-as lencsés távcső 25000 körüli áron, 70/900-as, és így tovább.

Itt tudsz körülnézni, és további segítséget kérni: www.makszutov.hu

Remélem, tudtam segíteni.

2015. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!