Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teleszkópot szeretne a kislány...

Famonic kérdése:

Teleszkópot szeretne a kislányom de milyet vegyek neki?

Figyelt kérdés

Fogalmam nincs a kínálatról, abszolult kezdő vagyok a témában, tudom hogy van léteik és ennyi!

Tudnátok segíteni hogy milyet érdemes venni? Mit kell nézni mire kell figyelni?

A kislányom 8 éves tehát nem szeretnék nagyon elszállni anyagilag olyan 10,000ft-körül érdekelne!

Találtam 1-2 a neten de mint témához nem értő anyuka vagyok, igy csak nézeget őket!

köszönöm a válaszokat remélem tudtok segíteni!


2010. nov. 22. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, csillagász teleszkópra vagy valami ilyesmire gondoltál, nem arra, amit az első írt.


Ezen a honlapon drágábbak vannak, innen akkor érdemesebb venni, ha ez nem csak múló szeszély a kislánynál.

[link]


Ez inkább kezdőknek való:

[link]


[link]

2010. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyilván egy 8 éves gyermeknek még nem érdemes túl komoly felszerelést venni. Viszont véleményem szerint a legolcsóbb alapkategóriával sem érdemes foglalkozni. Mert az tapasztalataim szerint nem ad nagy élményt, és hamar elmúlik az érdeklődése. Én a 10e ft körüli kategóriát választanám (esetleg 13-14ezres,...). Nyilván a bolygókat nem fogjuk ezekkel látni, viszont a hold távcsöves látványa is elég nagy élmény (még nekem is az volt, felnőtt fejjel, amikor egy ilyennel vizsgáltam a hold krátereit, a napos és árnyékos oldal közötti átmenetet, stb...)
2010. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nagy terhelés számotokra, akkor látogassatok meg egy bemutató csillagvizsgálót! Így távcsövet sem kell feltétlenül venni elsőre, de jó minőségű műszerbe nézhet a lányka, és szakemberek mesélnek a látottakról.

Pl. Budapesten a 3. kerületben van egy ilyen hely, ahol minden héten tartanak bemutatókat. Esetleg lehet szakkörbe járatni, és ha komoly az érdeklődése az úgyis hamar kiderül:)


[link]


maci

2010. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, de nem akarok 10000 ft fölé menni ha nem muszály!


Szakkörre és egyéb helyekre nem akarunk menni mert már voltunk tetszik és kimondottan a csillagászat a mindene már több könyve van amiket értékel és olvassa csak most kicsit tovább szeretne menni! szóval milyet vegyek neki?

mutizok 1-2 amit a neten találtam ezekről vélemény:


[link]


[link] ez kicsit drágább de....


[link]


[link]


köszönöm!

2010. nov. 22. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
A 13400Ft-os üveglencsés feltehetően jobb minőségű,jobb a felbontása értelmetlen 10 alá menni játék teleszkópot nem kell venni annak nincs értelme.
2010. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az általad felsoroltak közül a Celestront venném meg ...


Bár még mindig azt javaslom egy kicsit többet kellene áldozni rá. Kimondottan kezdőknek is jobb egy picit nagyobb (Én is úgy 10cm objektívű műszerre mondanám, hogy jó kezdőműszer...), és lényegesen több élményt adó műszer megvétele. Akár használtan is. mint pl. ez:


[link]


De az anyagi lehetőségeteket nyilván nem ismerhetjük. Ha tehát a felsoroltakból szeretnél mindenképp, a Celestron lehet talán a legjobb ezek közül...


maci

2010. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. nov. 22. 14:51
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, hát az az igazság hogy karácsonyra lenne és ugye a pénztárca nagy úr pláne hogy én munkanélküli vagyok ,és így is több családtag adná össze az árát! azért is érdeklődöm mert tényleg nem értek a dologhoz, de ilyenre vágyik ,ezért is szeretném kihozhni neki a legjobbat a meglévő keretből!
2010. nov. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!