Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen beállításokkal mitől...

Ilyen beállításokkal mitől szikrázhatott a mikró?

Figyelt kérdés

[link]


Ennyi cucc volt berakva a mikróba, amikor sima alap fokozaton elindítottam. 3-4 mp múlva elkezdett szikrázni, és durrogni. Elég menő kis tűzijáték volt egyébként, csak hát életveszélyes.

Az alsó műanyag cucc egy sima fedő, a fröccsenések felfogására szolgál, naponta használjuk. A tányér egy tiszta, kissé vizes porcelán tányér.


Utána betettem melegedni egymagában egy bögre teát, és ott már nem volt gond, szóval nem hibás a mikró.



2015. máj. 29. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kaja nem is volt benne? Nem igazán illik üresben járatni egy mikrót!


"Elég menő kis tűzijáték volt egyébként, csak hát életveszélyes. "

-Érdekes fogalmaid vannak az életveszélyről...

2015. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SwapP ***** válasza:
Lehet bennehagytad a kanalat...attól szikrázni szokott.
2015. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha üres tányér volt, ne csodálkozz, nem volt ami elnyelje a mikrohullámokat, olyan, mintha nem tettél volna be semmit és akkor be tud gerjedni.

Mikrója válogatja, egy adott teljesítménynél minimum mennyi melegíthető, mikrohullámot elnyelő élelmiszer kell, hogy benne legyen, hogy ne tudjon gerjedni. Szóval, ha a tálban csak mondjuk fél deci víz volt, hát, az gyakorlatilag üres sütő.

Ha volt benne kaja, akkor jó lenne tudni, hol húzta az íveket. Mert ha a tányérról, akkor ez egy olyan mázú kerámia, aminek a máza elektromos vezető, túl nagy a fémtartalma, nem kéne mikróba tenni.

Ha a műanyag alatt villogott-durrogott, na az már érdekesebb.

Tippem van, de lehet, hogy hülyeség.

Ha a műanyag "búra" alatt volt tömény vízpára, az a zárt légtérben esetleg ionizálódhatott (a mikrótól nemigen, met az nem ionizáló sugárzás, de talán sztatikus feltöltődés miatt) és vezetővé válhatott, megfelelő teljesítmény esetén így még plazmát is lehet produkálni a mikróban.

2015. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Még adalékként, a mi mikrónk már húzott úgy is ívet, hogy némi kicsapódott párából, ételfröccsenésből származó ragacsos maradvány volt lerakódva a mikrohullám besugárzó ablakot fedő csillámlemezen és onnan húzgált ívet mindenhova.

Ha van ilyen lerakódás körbe a falon, az is beindíthat gerjedést.

Bár a fotód alapján eléggé pedánsan tisztának látszik a kütyü, úgyhogy ez nem valószínű.

Ebben még nem főzött kolbászt apám. :D

2015. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én pl. mindig benne hagyom a fém kanalat a kávéspohárban, ha újramelegítem a kávét, és soha sem szikrázik semmi.

De egy aranyszegélyű tányérka tud csinálni ilyet.

Az a gyanúm, hogy ha nincsenek nagy konkavitások a fémtárgy felületén, akkor nem fog szikrázni, mivel a töltések nem hülyék a jó vezetőből a levegőbe kilépni, ha nem arra könnyebb nekik.

Kérdező!

Különben miért gondolod, hogy a dolog "életveszélyes"?

Szerintem még a mikrohullámú sütőnek se nagyon árt, nemhogy neked.

2015. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, hogy fémtárgy méretétől és alakjától függ, hogy mennyire hangolja el a mikrót! Egy kicsi kanál pl beleférhet.
2015. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kvadrát válasza:

Az "életveszélyes" kicsit túlzás, de ha a kisülés a mikró belső falába vezetődik, akkor magát a készüléket tönkreteheti (az elektronikát jó eséllyel), de a mikrót megérintő emberbe is belevezethet egy jókora ijesztést. Mellesleg pedig akinek az orra előtt nagy kisülések kezdenek cikázni, érthető módon tarthatja a dolgot aggasztónak.


Lehet, hogy leleplezted a tányérba épített lehallgatókészüléket.

2015. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát ez azért például nem tűnik egy életbiztosításnak:

https://www.youtube.com/watch?v=u7nkCz2nAxo


A műanyag fedő már bent volt a mikróban, nem volt alatta víz. A tányért csak gyorsan lekaptam a lecsorgatóból, és beraktam fél percre, hogy melegedjen + száradjon. :D Az ívek a tányér felett keletkeztek.

Mondjuk ahogy nézem, a csillámlap már át van égve, szóval azt ki kell majd cserélnem.

2015. máj. 29. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

A video nem okozott meglepetést, ahol van oxigén, éghető anyag és magas hőmérséklet, ott keletkezhet tűz, ugye.

Ami az áramütést illeti viszont kétségeim vannak. Merthogy szerintem a mikró belseje Faraday kalitka.

2015. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hominida ***** válasza:
A Faraday-kalitka csak a változó elektromágneses teret tudja kizárni, viszont az áramot éppúgy vezeti, mint minden fémrács. Ha a mikróban nagy szikrák táncikálnak, akkor ott bizony nem csekély áram folyik, és a fémdobozról mi azt simán le tudjuk vezetni a földbe, ha rosszul jön ki a lépés. Egy már nem sajnált mikróval el lehet játszadozni, egy meggyűrt alufólia csudálatos dolgokat tud produkálni. De nem árt, ha a szemünket védjük valamivel az esetleg szétdurranó üvegtől, és bánjunk vele úgy, ahogy árammal bánni kell.
2015. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!