Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem írható le egyenletre...

Miért nem írható le egyenletrendszerrel a szerelem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ki mondta hogy nem?
2015. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
amúgy talán a 'káosz' miatt
2015. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert a szerelem egy fogalom, nincsenek hozzá paraméterek rendelve. Ha nagyon szeretnénk, max valamilyen kémiai reakciók formájában tudnánk ezt megtenni, hiszen a szerelem nem más, mint egy kémiai reakció.


Amúgy a szerelemnek nincs kiterjedése, tömege (és emiatt színe, alakja, sűrűsége, térfogata), és az sem mindegy, hogy mi tekintünk annak.

2015. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

> „hiszen a szerelem nem más, mint egy kémiai reakció.”

Akkor szerintem egy több részecskés Schrödinger-egyenletrendszer le kéne, hogy írja…

2015. máj. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szerelem az agyban lezajló vegyi folyamat melyben monoamin, dopamin, norepinefrin, endorfin és szterotonin vesz részt. A szerelmet egy bizonyos feniletilamin váltja ki.

Továbbá ajánlom még az endokrinológia területét is.

2015. máj. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbálkozzunk először valami egyszerűbb dologgal, és írjunk le egy kirándulást. Ugye itt a turista az egyk pontból jut el a másik pontba adott útvonalon adott idő alatt. Egyéni különbségek nyilván vannak, de ha nagyon sok túrát leírunk, akkor kapunk egy átlagos szintidőt, nagyjából tudjuk, hogy egy turista melyik fánál lesz melyik időpontban stb. Csakhogy ezzel leírtuk a túrát? Koránt sem. Merthogy az egyik turista őzet lát, a másik lehajol egy virághoz, a hamadik leheveredik egy napos dombon, a negyedik meg esetleg letér egy kicsit az útról, hogy megnézzen valamit. A túra mint élmény nem arról szól, hogy A-ból B-be jutottam X idő alatt, hanem hogy közben hány őzet/virágot egyebet láttam. És ezeket sehogyan se foogod tudni képletbe foglalni. Az őznek maximum egy valószínűség-értéke lesz, mondjuk 30%, de nem tudod előre megmondani, hogy melyik az a 30%-nyi túrázó, aki majd meglátja. Az, hogy melyik virághoz hajolok le, teljesen egyedi és rajtam múló dolog, nem tudod előre megmondani. Vagyis a kirándulás egyediségét, a lényegét, azt amiért voltaképp szeretjük, nos azt sehogy sem fogod tudni képletbe foglalni. Nincs az a képlet, ami kezelni tudná az őzeket, nárciszokat, kacskaringókat, pihentető fűcsomókat. Vagy kapsz egy képletet, ami mindent leír őzzel-nárcisszal-mindennel, de pont ezért senkire nem lesz igaz, vagy kihagyod ezeket, de akkor meg azért nem lesz senkire igaz.


És akkor ugyanez a szerelemmel hatványozottan valósul meg. Saját magamnak se volt két egyforma szerelme. Lehet, hogy mindig ugyanazok a hormonok, de már a koncentráció nem teljesen biztos, hogy ugyanaz. Ez sokmindentől függhet, életkortól, évszaktól, ki tudja. A neurotranszmitterek által kiváltott érzetek nyilván az agy más élményeivel, tapasztalataival egyesülve keverik ki az adott szerelem pontos képletét, ami egyedi lesz emberenként, életszakaszonként, szerelmenként.


Ahogy a túránál is maximum az út-idő várható alakulását tudod előre megadni bizonyos pontossággal, úgy szerelemnél is a vegyületek termelése lesz az, amit így-úgy meg lehet adni. Az, hogy ez mit fog jelenteni pontosan, sose tudod majd leírni.

2015. máj. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!