Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a megoldása az alábbi...

Mi a megoldása az alábbi szögfüggvényes feladatnak?

Figyelt kérdés

[link]


A 2596. feladatnál problémába ütköztem, mert egy szög sincs megadva, és nem tudok rájönni, miből kellene kikövetkeztetnem.



2015. jún. 6. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég adat van megadva ahhoz, hogy ki lehessen következtetni a többit. Egy derékszögű háromszöget kell látnod, 170 az átfogója, és 80 a függőleges befogója.
2015. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, lerajzoltam, megláttam a derékszöget, de még 1 szöget ismernem kellene, vagy valamit meglátnom amiből rájövök egy szögre. Ha te esetleg tudod, kérlek írd le!
2015. jún. 6. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, jó eséllyel afelett csúszol el, hogy a trapéz 'szimmetrikus'. Ebből egyrészt a szögekre, másrészt az oldalakra is következnek dolgok, szerintem. Például milyen négyszög a szimmetrikus trapéz?
2015. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A szimmetrikus trapéz belső szögeinek össze 360°, alapon fekvő szögeik egyenlők, a szemközti szögek összege 180°, az átlók felezik egymást, a szárak egyenlő hosszúak.

Ennyiből már meg kellene lennie a megoldásnak?

2015. jún. 6. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg.


Simán ki tudod számolni az említett háromszög harmadik oldalának hosszából, hogy a rövidebb alap sarka hány centivel van "bentebb" a hosszabb alap sarkánál. A másik oldalon ugyanennyi mert szimmetrikus.


Aztán pitagorasz tétellel megvan a szár hossza.

Onnan egy szögfüggvénnyel egy szög, amiből már a másik 3 szög kiszámolható.


Két pitagorasz tétel és egy szögfüggvény (sin/cos) alkalmazásából megvan.

2015. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Itt a rajz róla, ahogyan én gondolom:

[link]


Tehát a derékszögű háromszögnek a másik befogója 190-x? Ha ezt pitagorasszal kiszámolom, másodfokú lesz, és nem hiszem hogy ez lenne a megoldás, szóval valószínű még mindig nem értem, mit is kellene kezdenem.

2015. jún. 6. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod, másodfokú lesz, két megoldással:

x = 40 vagy 340

Értelemszerűen csak az egyik lesz jó.

2015. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másik út: a háromszög harmadik oldala

gyök(170^2-80^2)=150 (vagy -150 de az megint nem jó)

190-150=40

Az eredmény ugyanaz

2015. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A diszkriminánsra mínusz számot kaptam, valami nagyon nem jó.
2015. jún. 6. 22:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Valamit elszámoltál.


[link]

2015. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!