Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lugol oldat + kén-hidrogén...

Lugol oldat + kén-hidrogén illetve lugol + dihidrogén peroxid. Mi lesz velük?

Figyelt kérdés
reakciók színe, hevessége, egyenleteik, mi történik?
2015. jún. 7. 12:09
 1/1 anonim válasza:

Néhány köbci kén-hidrogénes vízhez csepegtessünk káliumjodidos jódoldatot (lugololdat). Az oldat zavaros, fehér színű lesz. H2S+I2->2 HI+ S


A másikra nem találtam semmit. A másikra ezt találtam a wikipedián, de nem tudom, hogy biztosan így viselkedik-e lugololdatban: "Oxidálószer: a halogenideket halogénné oxidálja:


2 I− + H2O2 + 2 H+ = I2 + 2 H2O


→jodidokból jódot tesz szabaddá" Ha valóban így van, akkor H2O2 hatására jódkiválás lesz észlelhető, hiszen a jód a vízben rosszul oldódik, és eddig a kálium-jodid tartotta oldatban. Ha az elfogy, akkor elvileg egy idő után a jód, mint csapadék leülepedik az oldat aljára. Viszont, ahogy elnézem, ez a reakció csak savas közegben játszódik le.

Remélem, nem írtam nagy butaságot, és valaki kijavít, ha mégis. :)

2015. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!