Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Műszaki vonalon doktorálók...

Műszaki vonalon doktorálók hogyan jutottak el odáig?

Figyelt kérdés
Én szeretnék majd doktorálni valamilyen műszaki, gépészmérnök és/vagy mechatronikaimérnök területen. Akik csináltak ilyesmit, mesélne róla, hogy nehéz-e, illetve milyen tanulmányi eredményei voltak Bsc- és Msc-n? Nagyon zseninek kell lenni ahhoz? Milyen tanulási módszeretek volt, ami eredményes volt, stb...?
2015. jún. 7. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Muszaki vonalon a doktoralas nem tanulas kerdese.


A PhD az tudomanyos fokozat, azaz kutatasi eredmenyeket kell felmutatni. Az alap hogy jol tanul valaki az egyetemen, de PhD-helyet kell tudni szereznie, kell egy jo tema, es abban kell dolgozni.


Hany eves vagy? Hol tartasz az egyetemen?

2015. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok. Jövő félévben végeznék elvileg a BSc- szakkal, de egy tárgy valószínűleg átcsúszik az az utáni félévre. Nem mondom hogy szín 5-ös vagyok, meg ilyesmi, de higgyétek el sok függ a tanároktól is (a taníts színvonalától). Szeretek utánajárni dolgoknak, illetve szeretek egy témában a lehető legmélyebbre menni, ami érdekel. Nem mondom hogy nagyon gyorsan tanulok, de amit megtanulok, az tartós marad. Dolgozatoknál viszont nem mindig tudok jól teljesíteni, nem mindig tükrözi a jegy a tudást, de már volt hogy kaptam tanulmányi ösztöndíjat. Kedvelem a matematikát és a mechanikát is, amely nagyon sokaknak a rémálma. Most nyáron akarok az angol nyelvvizsgára felkészülni, aztán tervben van a német is. Szerintetek van így esélyem?
2015. jún. 7. 17:51
 3/15 anonim ***** válasza:
Le kell diplomázni Bsc-n majd Msc-n felvételizni a Phd képzésre. Ott kiválasztani egy kutatási témát, abban kutatni, publikálni az eredményeket és közbe néhány előadást is kell tartani a kezdő egyetemistáknak. Röviden ennyi. Nem kell zseninek lenni hozzá, de rengeteget munkát kell belefeccölni h sikerüljön és értelem szerűen nem lesz elég ha a 2-3as átlaggal vánszorogsz előre.
2015. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Természetesen a lehető legjobb jegyekre megyek, nem úgy mint sokan, hogy kettes jó lesz, csak legyen meg a tárgy. Én úgy próbálok tanulni, hogy meg is maradjon, meg értsem is, tehát egy használható tudás legyen. Van olyan aki robot módjára betanul valami megoldást, és azt se tudja, hogy miről van szó valójában, na én nem ilyen vagyok. Amúgy nem jártam se elit gimibe, semmi ilyesmi helyre, egy iszonyat gyenge szakmunkás szintű szakközépiskolába jártam, ott érettségiztem le, (persze közép szinten mindenből), magyarán lentebbről már nem is tudtam volna indulni. Ennek ellenére ilyen fent említett terveim vannak. Nagyon sokat fejlődtem, de fejlődök-e még annyit, hogy elég legyen?


Illetve melyik Msc szakot ajánlanátok továbbtanulásnak? (gépész-mechatronikai) vonalon?

2015. jún. 7. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Bejutottál az egyetemre, így az h hova jártál középiskolába már irreleváns. Amit tudnod kell azt meg fogják neked tanítani. Már csak tőled függ, hogy meddig jutsz.
2015. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jók a terveid. Sok kitartás, szorgalom kell. Kutatómunkát kezdhetsz akár TDK-val is. Melyik egyetemről van szó?
2015. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
amugy miert is akarsz PhD-t?
2015. jún. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt mondta a tanárom, hogy érdemes megcsinálni, mert csak akkor hiszik el, hogy okos az ember, ha papírja van róla, illetve nem tudni, hogy lesz-e kedvem tanítani valamikor.


Amúgy értelmes választ nem nagyon tudok adni rá, de valamire jó, az biztos. Amúgy még elég távol vagyok hozzá.

2015. jún. 8. 15:01
 9/15 anonim ***** válasza:

"mert csak akkor hiszik el, hogy okos az ember, ha papírja van róla"


LOL.

2015. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ti tudnátok mondani valami nyomós indokot rá? Hogy lehet hasznosítani, ki és miért csinálja meg?
2015. jún. 8. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!