Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha kivinnénk egy hagyományos...

Ha kivinnénk egy hagyományos FM rádiót pl. a Naprendszeren túlra, akkor milyen "adásokat" lehetne befogni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy két naprendszer között lebegve generátorról/elemről bekapcsoljuk a rádiót. Mit hallanábk az FM ill.AM sávban? Sima sistergést vagy valamiféle zúgást, zümmögést, torz zajokat (pl.más csillagok sugárzása) hallanánk a hangszórón keresztül?
2015. jún. 12. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A sima sistergésre tippelek. De egy kellően érzékeny parabolaantennával szerintem jönne a Kossuth is.
2015. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A Földönkívüliek mikor errefele járnak,mindig Kossuth rádiót hallgatnak
2015. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Kossuth részben bejönne: ss
2015. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 volus válasza:
Semmit, mert hiába a Földön és annak közvetlen közelében jó a műsor minősége, de annyira gyenge az adások erőssége, bármilyen adásról van szó, hogy pár bolygóval arréb is már csak recsegés ropogás van meg belőlük és az is csak részekben, a naprendszeren kívül pedig nem is jutott még el rádióadás. Erről van is valami NG-s természetfilm, ebben voltak ezek benne pont.
2015. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
persze azt sejtettem. inkább más csillagok sugárzására gondoltam az befogható e ezekben a sávokban
2015. jún. 14. 14:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Mézga rádió, Budapest
2015. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
AM-ben némi sistergést hallannál, FM-ben nagyjából semmit.
2015. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok thx
2015. jún. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!