Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tagadjuk meg a...

Miért nem tagadjuk meg a programunkat?

Figyelt kérdés

Az ember öntudatra ébredése az evolúció egyik legnagyobb hibája volt. Túlságosan is öntudatosak lettünk. A természet olyat teremtett, amit elkülönített magától. A természet törvényei szerint nincs is létjogosultságunk.

Annak az illúziója alatt sínylődünk, hogy van saját identitásunk, amit az érzékszervi tapasztalataink és az érzékeink alakítanak. Úgy vagyunk programozva, hogy azt higgyük, mindenki lehet valaki, pedig valójában mindenki egy senki. Szerintem a becsülendő dolog a fajunktól az lenne, ha megtagadnánk a programozásunk, nem szaporodnánk tovább, kéz a kézben tartanánk a kihalás felé.



2015. jún. 13. 19:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Alapíts egy vallást erre a nézetre, és hajrá. Sok reményt mondjuk nem fűznék a sikerhez.


Ha már programozásról beszélsz, a programunk azt diktálja, hogy túléljünk és fennmaradjunk. Lehet, hogy az ember egy evolúciós zsákutca, ami túl sikeres lett a környezetéhez képest és kötelezően eltűnik, hogy helyreálljon az egyensúly, de ezt nem magától fogja megtenni. A természet majd elvégzi helyettünk. A borúlátás és a kollektív szuicid hajlam helyett inkább a helyünket kellene megtalálni a természetben, és akkor lehet esélyünk még pár tízezer vagy talán pár százezer évig.

2015. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát neked teljesen elmentek otthonról. Mi ez a zagyva halandzsa?


"A természet törvényei szerint nincs is létjogosultságunk."


Tudod egyáltalán, hogy mik a természet törvényei? Az, hogy az oxigén reagál a szénnel, meg hogy a estek vonzzák egymást, meg hogy abszolút nulla fok alá nem lhet hűteni. EZEK és társai a természet törvényei és egyik sem zárja ki az ember létezését.


"nem szaporodnánk tovább"


Üdvös lenne, ha jó példával járnál elöl.

2015. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1:

Szerintem nincs itt borúlátás (legalábbis én nem vagyok borúlátó), és öngyilkos se lesz senki, csupán nem engedelmeskedünk tovább a természetnek, és hagyjuk kihalni a fajunk, ezzel felszabadulnánk a rabság alól, amit a szabadság illúziója eltakar.


#2:

Benned vagy túl erős a program, vagy (ami valószínűbb) rettentően szűk a látóköröd, ...nem látod a fától az erdőt.

2015. jún. 13. 20:50
 4/26 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Szerintem a becsülendő dolog a fajunktól az lenne, ha megtagadnánk a programozásunk, nem szaporodnánk tovább, kéz a kézben tartanánk a kihalás felé."


Hát ha valóban így gondolod, akkor rajta, ne tartsd vissza magad, ne szaporodj tovább...

2015. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4

Ez csak egy elgondolás, ami nem valószínű, hogy még az én életemben beteljesül.


Egyébként miért pont én legyek ilyen nagylelkű? :D

2015. jún. 13. 21:32
 6/26 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
OK, de ha te nem vagy ilyen nagylelkű, akkor másokat se biztass erre.
2015. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy én nem leszek az, csak egy kérdés volt, hogy miért, pont én legyek az.
2015. jún. 13. 21:50
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Van ilyen vallás, ami a vágyak kioltásával akarja megszüntetni a szenvedést. Ennek egyik fejezete, hogy minden egy, te sem létezel, mint önálló entitás. Gratulálok, hamarosan megvilágosodsz!
2015. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8

Miket szoktál olvasni? (Eckhart?)

2015. jún. 13. 22:31
 10/26 Shai-Hulud ***** válasza:
Hmm... Ez mondjuk éppen a buddhizmus.
2015. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!