Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Mensa oldalán található...

A Mensa oldalán található próba IQ-teszt mennyire jó közelítést ad?

Figyelt kérdés
2015. jún. 16. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Nem tudom, hogy azok a keresztrejtvény fejtő szakemberek honnan szedték össze azt a próbatesztet, de alapvetően semmi köze a MAWI-hoz, amivel összehasonlítani próbálják. Nem valid, nem reliábilis, nem jó mutatója az intelligenciának.


Pszichológus vagyok, szakterületem része.

2015. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Shai-Hulud ***** válasza:
40%

"Pszichológus vagyok, szakterületem része."


Akkor viszont ILLENÉK ismerned a Mensa tesztjeit, ha a hivatalosat nem is (mert az természetesen NEM ingyenes), de a próbatesztnek igazán utána nézhettél volna...


Még a Mensa honlapján sem állítják, hogy a próbateszt pontos lenne, de azt igen, hogy egy jó közelítést ad. Vagyis ez alapján senki nem fogja írásba adni, hogy az ilyen és ilyen eloszlású Wechsler-skála szerint a mért IQ értéke ennyi vagy annyi, de azért sokban nem fog eltérni.


Hiába vagy te pszichológus, tőled függetlenül is tudnak ám standardizálni tesztet...

2015. jún. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én példál az IQ szintek leírásainak megfelelő eredményt kaptam rajta.
2015. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!