Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek felfogják majd...

Szerintetek felfogják majd találni az időutazást?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy lesz egy időgép és akkor oda megy az illető ahova akar, és amikor csak akar, úgy hogy semmiféle károsodás ne legyen se az illetőben, sem pedig a gépben. Ez valaha meg fog valósulni, vagy lehetetlen lesz?

2015. jún. 17. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Különben, a dolog jellegénél fogva, teljesen mindegy mikor valósulna meg. Tehát nem helyes kifejezés az esetben a "valaha". :D
2015. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ozmium42 ***** válasza:
66%
Szerintem azért nem lehet utazni az időben, mert sem a múlt, sem a jövő nem létezik. Nincs hova utazni.
2015. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyelőre azt se tudjuk konkrétan, hogy mi az idő, így nehéz azon vitatkozni, hogy lesz-e időgép valaha :)
2015. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Már rég felfedezték az időutazást, és még csak gép sem kell hozzá.

Pl. én 1983-ból jöttem és határozottan 2016 felé tartok.


Visszafelé (a múltba) soha nem lehet utazni.

Amin lehet majd változtatni az, hogy milyen gyorsan haladsz a jövő irányába.

2015. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Sajnos csak engem irritál a "felfogja" :(
2015. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Lehetetlen paradoxon az egèsz!

Pl: ha visszamennék a múltba és megölném az üknagyapámat, akkor én sosem születnék meg, és soha nem is tudnék visszamenni az időben..

Egyszerűen nem lehetséges!

2015. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igaz. Felfedezik?


Bocsánat:)

2015. jún. 17. 23:18
 8/18 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem ez soha nem is lesz lehetséges, még 10000 év múlva sem, legyen akármilyen fejlett is az emberiség.
2015. jún. 17. 23:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha fel is találják akkor csak a jövőbe lehet majd utazni vele, ahhoz ugyanis nem kell más, csak hogy az időutazó számára az idő nagyon lelassuljon a világhoz képest. Jelenlegi tudásunk szerint ezt csak erős gravitációs mező, vagy a fénysebesség megközelítése idézheti elő, de a lényeg, hogy a fizika törvényei szerint lehetséges, csak még nem tartunk olyan szinten, hogy megvalósítható legyen.



Múltba utazás azonban nem létezhet. A múlt nem egy "hely" ami valami módon elérhető és "valahol" még mindig létezik, hanem csak egyszerűen a mi valóságunk egy korábbi időpontban.

2015. jún. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az időben az a furcsa, hogy a térrel ellentétben van egy iránya, amerre halad. A haladás sebességét lehet változtatni (pl. ha fénysebességgel utazol), de az irányát nem. Ezt nevezik az idő folyásának (ha jól írom), és ezt lehetetlenség megváltoztatni. Nem tudjuk, miért de jelenleg nem látunk bizonyítékot arra, hogy lehetséges lenne visszafelé utaznunk az időben.
2015. jún. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!