Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudjuk, hogy még nem...

Honnan tudjuk, hogy még nem "találták" fel az időutazást? Ha a jövőben már létezik, miért ne jöttek/jönnének vissza rendszeresen a mi jelenünkbe?

Figyelt kérdés

Sok olyan megmagyarázhatatlan dolog van a világban amire az időutazás lehetne a válasz. Pl: Az indiai Pálmalevelek, a Piri Reis térkép( egy 16.századi térkép, ami a világot kb. 10ezer évvel korábbi állapotában mutatja), egy svájci óra egy több száz éves LEZÁRT sírban ,Da Vinci találmányai vagy Jeanne d'Arc tettei. A hidegháború idején is voltak már ilyen történetek, hogy "valakik" rendszeresen beleavatkoztak a történelem menetébe úgy, hogy az nekik jó legyen. Mint tudjuk, az időutazásra a bizonyítékot a múltban kell keresni.

Olyanok írjanak légyszi, akik érdekesnek találják a témát és szívesen beszélgetnének ilyesmiről.Bunkók és földhözragadtak kíméljenek. KÖSZÖNÖM!


2012. dec. 10. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Sok magyarázat létezik, de szerintem nem lehetséges: mert akkor már hozzád is visszautazott volna valaki a jövőből.

A multiverzum elmélet szerint lehetséges, mert akárhágyszor visszautazik valaki, ott egy másik sik jön létre.


A fizika nem tiltja meg az időutazást. De neked szerintem ahhoz meg kell épiteni egy gépet, amivel visszautazót fogadnod kell.


Na most szerintem, mivel föld folyamatosan forog a tengelye körül, forog a nap körül, és a nap is mozog a galaxisban, ezért ha visszautazol ugyanazon pont a térben már más anyag tölti ki, vagy éppen vákum. Nemtudom mennyire érthető a gondolatmenetem, de nagy valószinüséggel az ür vákumjába teleportálnád magad egy fogadó gép nélkül. - nem biztos hogy jó az elgondolásom


Viszont ha létezne időutazás a jövőben, akkor már visszautaztak volna hozzánk. Amiket felsoroltál azokra nincs egyértelmü bizonyiték, egyszerüen mindig voltak a korukat meghaladó gondolkodók, és csalók is :)


Másrészt ott a sepciális relativitás elmélet, és nézd meg ezt a videót. http://www.youtube.com/watch?v=ffa_lMTkgI0

2012. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ha nem volt már 6-szor a kérdés... biztos neked is kiírt párat, mikor feltetted.
2012. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Többször volt téma, leírom megint. Igazából a múlt is meg a jövő is, ugyanúgy mint az idő maga, csupán egy fogalom. Egy megfoghatatlan valami, ami csak az ember elméjében nyer értelmet. Ha jobban belegondolsz, az anyag folyamatos változása az, ami mint történés észlelhető. De ez nem olyan, mint amikor pl sétálsz egy kirakatsor előtt, majd visszamész egy korábban megnézett kirakathoz. Mert ha vissza is mész az idő ugyanúgy előrefelé telik neked. Az események történése folyamatos, és a jelenben zajlik. Az egyetlen időállapot ami létezik az a MOST. Egészen egyszerűen nincs az időnek más állapota ebben az univerzumban. Hogy a nagyon távolban lévő dolgokat időben régről látunk, annak az az oka, mert a fénynek is idő kell amíg ideér. Szóval tetszik vagy sem, nem fogsz az időben utazgatni soha, se te se más ...
2012. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló magyarázathoz nincs mit hozzátenni. De a te szinteden másképpen fogalmazom ezt meg. Ha ma élsz, és visszamész a múltba, ott pusztán a jelenléteddel valamit megváltoztatsz. Az majd megváltoztat valami mást, és így tovább, mire ez a te mostani idődbe ér, abban a "mostani" időben már egy másik állapot lesz, amelyben neked már nincs helyed. Na most akkor te a mai időpontban létezel, vagy nem létezel? Ha létezel, visszamehetsz, megváltoztatsz valamit, ami miatt nem létezel. De ha nem létezel, akkor nem tudsz visszamenni, nem változik semmi, tehát a mostani időben mégis létezel? Bírod még követni? Ezt jelenti, ha a fogalmakat nem nekik megfelelően használjuk.

Egyébként a kérdésedben említett esetek nem annyira rejtélyesek, egyeseknek símán van magyarázatuk, csak nem mindenki ismeri, másoknak még nem jöttek rá a magyarázatára. De bízhatsz benne, rá fognak jönni időutazás nélkül.

2012. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen a Vissza a jövőbe óta tudjuk hogy nem szabad beavatkozni a tér-idő kontínumba vagy mibe, mert beláthatatlanok lehetnek a következményei, pl. elrontod a dédszüleid első találkozását, vagy azzal hogy kocsiba ülsz és mondjuk feltartod a mögötted lévőt aki emiatt 10 mp-el később érkezik egy kereszteződéshez és ezért belerohan egy kamionba és meghal, pedig az ő még meg sem született fia lett volna egy nagyon fontos katonai vezető aki megakadályoz egy újabb világháborút.

Igen valóban logikusnak tűnik, hogy ha visszautazik valaki akkor az olyan láncreakciót okoz ami megváltoztatja a történelmet még ha ez a saját létezését is veszélybe sodorja. A kérdésem is erről szólt tul.képpen.:)

Hawking szerint lehetséges az időutazás, de csak a jövőbe.

2012. dec. 11. 16:49
 6/26 anonim ***** válasza:

Nagypapa paradoxont a kvantumelméletek megmagyarázzák.

nézzétek meg a doku filmet amit első válaszban linkeltem, az a tudomány mai álláspontja szerinti dolgokról szól - és elég hiteles.

2012. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:

Sziasztok!


Nem vagyok e tudományág szakértője, sőt soha nem is foglalkoztam vele. Illetve csak annyira, hogy gyerekkoromban a Vissza a jövőbe trilógiának köszönhetően sokszor eljátszottam a gondolattal. Viszont most belátom, hogy nem lehetséges az időutazás. Vagyis a múltba, a történelem megváltoztatásának céljából (Pl megölni Hitlert, hogy ne legyen világháború)biztosan nem lehetséges. Gondoljunk bele a fenti példánál maradva: XY tudja, mert tanulta töriórán, hogy Hitler miatt mennyi ember meghalt. Elhatározza, hogy visszautazik és megöli, azért, hogy megváltoztassa, vagyis elkerülje a világháborút és az öldöklést. Igen ám, de a történelem megváltoztatásával magát a visszautazásának az okát is megváltoztatja, hiszen ha nincs Hitler, nincs világháború, nem tanulja töriből, akkor miért akarna visszautazni? Ha viszont nem utazik vissza, akkor minden marad a régiben. Remélem érthető az okfejtésem. A jövőbe való utazás lehetőségét nem kérdőjelezem meg, csupán annyiból, hogy érnénk-e vele valamit? Ugyanis én előre utazhatok, de visszajönni már nem fogok tudni a fent leírt ok miatt.

2012. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:

Értem én az időutazás elméletét csak a nagy fizika professzorokat nem értem hogy miért bonyolítják túl a dolgokat. Pár napja néztem a National Geographic-on hogy az időutazás valószínüleg nem lehetséges mert még senki nem jött vissza a jövőből.

Na akkor TEGYÜK FEL HOGY: mi van ha még senki nem élte meg AZT A JÖVŐT amikor létrehozzák az időgépet. Magyarul mi vagyunk az elsők akik a jövő felé haladunk, előttünk még senki nem volt aki megélte volna az időgép

elkészülésének a korát tehát ezért nem jött még vissza senki. Ez nem bonyolult csak nem értem ezt a lehetőséget miért nem kalkulálták bele... :)

Stephen Hawking is kihagyhatta ezt a számításból mert 2009-ben csinált egy partit időutazók számára:

"Habár Hawking lehetségesnek tartja a tér meghajlítását és idő megfordítását, de gyakorlatban a felszabaduló nagy energiák miatt kivitelezhetetlennek tartja az idő utazást. Hogy gyakorlatban is bizonyítsa elméletét 2009-ben rendezett egy partit időutazóknak, amire a meghívókat 2012-ben töltötte fel a internetre. Videofelvétellel igazolta aztán, hogy senki nem jelent meg 2009-ben"

Így az én elméletem gyakorlatilag felülírja az övét. :D

Következtetésképpen tényleg mi vagyunk az elsők, akik a jelent és a jövőt megélik!

Ezért nem jelent meg Hawking buliján időutazó!


Értitek? :)

2012. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A két utolsó: többször is elolvastam mire megértettem az okfejtéseteket, de tetszik!

7-nek:Vegyünk "kisebb" példát.Mondjuk saját magad miatt utazol vissza 1 hetet hogy rendbehozz valamit.Megcsinálod simán, vigyázol hogy ne találkozz a másik éneddel ahogy Doki mondaná :), majd visszajössz a saját jelenedbe ahonnan a korábbi éned elindult vissza hogy rendbehozd a dolgot.Te meg élsz tovább :)

2012. dec. 12. 20:15
 10/26 A kérdező kommentje:

8-nak: ő valóban 2009-ben ott volt kamerával és nem jött senki mert még nem éltük meg a kort?

Várj de ha csak 2012-ben töltötte fel a meghívókat vagyis 3 évvel az esemény után akkor honnan tudja, hogy ha most menne vissza valaki 2009-be nem lenne e buli???Na ez a jó kérdés!:D

2012. dec. 12. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!