Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges kimutatni...

Hogyan lehetséges kimutatni nagyobb kőzetek jelenlétét a talajban?

Figyelt kérdés

Tehát adott pl. egy egyszerű fekete humuszos talaj, amiben ki kéne mutatni egy nagyobb gránit, vagy mondjuk mészkő jelenlétét. Az számít, hogy mekkora és milyen az alakja? Mondjuk autó nagyságú, ember méretű, vagy csak focilabda nagyságú? Esetleg szögletes-éles, vagy gömbölyű?

A mélység gondolom számít, legyen mondjuk 30cm, 3m és 30m mélység.

Mennyire befolyásoló tényező mondjuk az apró kavicsok jelenléte, vagy a keresett pl autó méretű kövek körül jelenlévő kisebb, ember, illetve focilabda nagyságú kövek?


Milyen módszereket lehet alkalmazni amivel kimutathatóak az adott méretek, illetve az adott mélységben?

Eddig csak olyan eszköz jutott eszembe mint a fémkeresők, bár azok tudtommal nem látnak mélyebbre 20-30 centinél.


Az ásásra már gondoltam, de azt meguntam, szóval más ötleteket várok :)


2015. jún. 21. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak mélykereső fémdetektorok is amelyek akár 6 m mélységig működnek nagyobb tárgyak esetén.

[link]

Azt nem tudom, hogy kőzetekre jó-e, érdeklődj a "kapcsolat alatt", telefonon, de semmiképpen nem olcsó dolog egy jó cucc.

(Lehet hogy inkább bérelni kéne, kipróbálni.)

2015. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elolvastam a leírását a gépnek, tényleg 6 méter, viszont csak és kizárólag fémek esetében működik. A mélység még nem is gond, mert az is elég volna, viszont olyan mélységben is csak ugye autó nagyságú darabokat illetve repülő alkatrészeket keresnek vele...

De ötletnek nem rossz, köszi.

Ami az anyagiakat illeti, azt meg tudom hogy elég drága volna, még az a szerencsém, hogy teljesen elméleti a kérdés :) A másik viszont az hogy egy hasonló gép esetleg megépíthető e, az esetleg milyen módon működne? Hasonló elven mint a fémkereső?

2015. jún. 21. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!