Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia alapszakon mennyi...

Kémia alapszakon mennyi kísérletezés, laborgyakorlat szokott lenni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan a jelen rendszert nem ismerem, de annak idején heti 2-3 alkalommal volt 5-6 órás laborgyakorlat.
2015. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok! Azóta otthon is jelre állítom a poharakat...
2015. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jún. 29. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Van dögivel!


Áltkém lab: elmondják az alapokat, piknométerezel, hogy aztán soha többé ne keljen, meg úgy megismerkedsz az eszközök, vegyszerek használatával, hogy aztán szervetlenen ne öld meg magad instant.

Szervetlen lab: végigmentek a periódusos rendszer elemein rohamléptekkel, rakat kémcsőkísérlet, meg preparatív (előállítási) reakciókból felkészülsz 4-re is, hogy csak az egyiket csinálhasd meg (de zh-n mind a 4-et tudni kell!), meg hogy a szerves labort ne az alapoktól kelljen kezdened. Fakultatív: ha nem volt mákod, fél éven keresztül Loland üvölti le a fejed fél pelcenként, hogy ki kell űznöd a bubolékot a lendszelből, melt ez így megengedhetetlen! Meg mond el, hogy mi a molalitás és a molaritás között a különbség! Jah, és a Lubídium-pelklolát egy egyszerű ion!

Szerves lab: megtanulsz szerves anyagokat előállítani, gömblombikban, meg az alap pucolási technikákat, oszlopozás, átkristályosítás, desztilláció. Jah, és textilfestés meg illóolaj izolálás!

Szerves haladó lab: Ha unod már a gömblombikot, itt jöhetnek az extra technikák, hidrogénezés kacsában, autoklávban, ozonizálás ózongenerátorral, és minden egyéb ínyencség. Cserébe garantált az eszköz és anyagokra való sorbaállás, a töréskár, és hiába vagytok 2 nagy laborban, valahogy az még 8 embernek is kicsi lesz idővel.

Fizkém gyak: Megtanulod az Origin program használatát, mert különben szívhatod. Hőmérőt kalibrálsz (hogy aztán Riedel újraméresse veled). Győznyomást mérsz. Na meg gázviszkozitást. Itt is igaz, hogy 4 anyagból készülsz, hogy egyet kisorsolhassanak rád.

Kolló lab: Megtanulod, hogy a fizkém tanszéknek van egy másik része is, akik merőben máshogy állnak hozzád. Cseppeket számolsz, meg a méretüket nézed, nem fizkémlaborosan mérsz viszkozitást, meg ilyenek.

Anal lab: a szívások szívása, titrálsz orrba-szájba, már épphogy csak nem zongorán. Aztán félév végén megtekintheted, hogy erre van gép is, mely tizedannyi idő és kínkeserv nélkül is megcsinálja ugyanazt. Görcsösen figyelsz minden egyes lecsöppenő cseppre, a büretta és a pipetta helyes kalibrációjára, verhetetlen a pontosságod, aztán a végén Kati mosolyogva eléd tol egy zh-t, amire félóráig csak bámulsz, mint borjú az újkapura, aztán uv-n azért csak megírod ponthatárra, viszont akkor a mérésed eredményeit már nem veszik figyelembe, feleslegesen szívtál egy fél évig!

Műszianal labor: Megismerkedsz az épületben található számtalan búgógép használatával, működésével, esetenként VIP szórakoztat az indiai utazási élményeivel.

2015. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Anal lab: a szívások szívása, titrálsz orrba-szájba,"


De néz a jó oldalát, mire vége a szemeszternek akár vakon is tudsz titrálni! :-D Én legalábbis bevállaltam volna! De mondjuk itt valóban van egy mondat, amitől retteg az ember: "az túl van titrálva!" -ahányszor én ezt hallottam a gyakvezetőtől...

2015. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oh, ugyan, akkor mérsz még egy párhuzamost, és kamumetriásan meg mégegyet, aztán jóaz! :)
2015. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, nekem volt általános kémia, két fizkém gyakorlat, egy radiokémia (ez fakultatív), két klasszikus analitika (egy titrálás, a másik ionmeghatározás, na az volt a szívás), egy műszeres analitika, két szerves gyakorlat,egy kolloid labor, egy elválasztástechnika és egy műanyagismeret (ez is fakultatív), illetve lehetett volna biokémia laborgyakorlatra is menni, de azt passzoltam. Meg volt egy kémiai kísérletek fedőnevű gyakorlat is, de az mindig hamar betelt. Ezek 4-6 órásak voltak,és volt ami csak egy negyedévig volt. Aztán ott van a diplomamunka, ez változó, hogy mennyit vagy laborban (én egyszer 10 órát voltam benn egyhuztomban).
2015. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. jún. 29. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!