Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha már a Földön nem lesz...

Ha már a Földön nem lesz élet, a jövőben találunk olyan bolygót, ami élhető lesz, vagy kihal az emberiség, még mielőtt megtalálnánk ezt a bolygót?

Figyelt kérdés
Miután megnéztem az Interstellar filmet, elgondolkodtam ezen a kérdésen. Sajnos már valószínűleg nem élem meg, hogy odáig eljussunk, hogy bolygók között utazunk, de mégis foglalkoztat a kérdés.
2015. júl. 5. 01:43
 1/2 anonim ***** válasza:

De megéled, nem olyan soká indul az első Mars-járat :)

A kérdésedre meg honnan a fenéből tudjuk a választ?

2015. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mai eszemmel ezt nem tudom elképzelni (mármint a csillagközi utazást), de ez olyan, hogy a középkorban sem tudták elképzelni, hogy az ember tudjon repülni az égen.


Egyébként más találni egy valószínűleg élhető bolygót, és más elis jutni odáig.


"Sajnos már valószínűleg nem élem meg, hogy odáig eljussunk, hogy bolygók között utazunk"


Miért sajnos? Őszintén szólva, én nem szeretném úgy leélni az életemet, hogy egy hideg és villanyfényes űrkabinban élek, miközben a növényekről és a napfényről, a nyárról, a télről, a hóról nosztalgiázok. Az űrben szívesen utaznék egyet, de az egész életemet nem tudnám úgy leélni... Ha egy ilyen utazásra kényszerül valaha az emberiség (már ha eljut olyan technikai szintre), akkor nem hiszem, hogy örülni fognak egy ilyen utazásnak, ez inkább kényszer lesz.

2015. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!