Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy egyszer...

Lehetséges hogy egyszer elfogy a földröl a viz?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy ismerösömtöl egy körlevelet!Ami arról szólt hogy 60-70 év múlva szinte többet fog érni a viz mint most az arany vagy akár a gyémánt!Nem lesznek erdök,fák,növények tavak!

Szerintetek lehetséges ez?????


2008. szept. 3. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Azt nem hinném. Egyszer valóban el fog fogyni, de azt már te nem éled meg. A Föld "kihalásakor" minden megszűnik. De ez még kicsit nagyon odébb van.

Amúgy én inkább a túl sok víztől ijedeznék. A globális felmelegedés következtében az Északi jégtáblák olvadásnak indulnak és árvizeket indíthatnak el. Persze ez minket nem érint, de majd lehet, hogy érinteni fog. Ki tudja? :)

2008. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A déliek nem fognak olvadni, csak az északiak? Akkor szerinted mit jelent az, hogy globális? Azt, hogy "északi"?
2008. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
főleg, hogy az északi jégmezők úsznak (Grönlandot leszámítva), ami meg mint azt már az általános iskolában is megtanultuk elolvadva sem emeli a vízszintet. Ami igazán veszélyes (bár Grönland sem veszélytelen) az pont a déli sarkvidék, ahol a több kilométer vastag jég szárazföldön helyezkedik el, ami már jócskán meg tudja emelni a vízszintet, ha elolvad.
2008. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Azt én is megkaptam. Elfogyni nem fog, csak nem lesz elengedő az emebriség számára, ha ilyen pusztító életmódot folytatunk mi emberek..:S

Teljesen elszomorít, hogy senkit nem érdekel csak az, hogy amíg ő él minden jó legyen és pazarolhasson...Senki nem tesz semmit...

2008. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tesz semmit!

Én például nem iszom vizet, csak sört:))

2008. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt kevesen számolják bele, hogy 100 év alatt 1 200 000 000-ról 6 000 000 000-ra nőtt a föld lakossága! A meghatszorozódott emberiségnek jóval több vízre van szüksége!

A vízhiány amúgyis régi probléma, már húsz éve is azt tanultuk, hogy az ivóvizek 90%-át az emberiség jólétben élő 10%-a birtokolja!

Mégiscsak jó hely ez a Magyarország! Legalábbis Afrikához képest pl. víz dolgában!

2008. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
34%
Ha még el is fogyna a víz akkor is elég lenne hidrogén és ásványok és már is lehetne vizet "csinálni"( Elégeted a hidrogént=víz+ásványi anyagok=iható víz XD
2009. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!