Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek az ember már...

Szerintetek az ember már megállt az evolúcióban?

Figyelt kérdés
2015. júl. 6. 22:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
62%

Nem. Az evolúcióban nem lehet megállni.

Tudósok szerint az ember majd pl elveszti a kis lábujját, mert nincs haszna, az emberek magasabbak lesznek, eltűnnek bizonyos szőrzetek, mert nincs jelentőségük, stb. :)

2015. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a környezet is változik (sajnos mostanában leginkább a hátrányára), az ember testének is alkalmazkodnia kell hozzá.
2015. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
19%
Szerintem már Elindult visszafelé
2015. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
45%

"az előttünk álló ezer év alatt átlagossá válhat a kétméteres testmagasság, a születéskor várható életkor pedig 120 évre tolódik ki. Javul a megjelenésünk, ahogy jobban kifejeződnek vonásainkban az egészségi állapotunkra és termékenységünkre utaló jelek. A férfiak arca szimmetrikusabbá, állkapcsuk szögletesebbé válik, hangjuk mélyül, s péniszük nagyobb lesz. A nők esetében a világosabb bőr, nagyobb szem, csillogó haj és arányos megjelenés dominál majd.


A szakember kollégáival egybehangzó véleménye szerint a jövőben eltűnhetnek a faji feszültségek, mivel a népcsoportok keveredésnek köszönhetően eljön az idő, amikor az emberek bőrszíne azonos, kávébarna színű lesz."



[link]

2015. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Az ember környezete sokkal gyorsabban változik, mint ahogy az evolúció jelentős hatást tudna kifejteni. Lehet arról ötletelni, hogy mi lesz 1000 év múlva, de lehet holnap jön valami nagy esemény vagy találmány vagy akármi, és ezt teljesen át kell írni. Szóval igen, az emberi evolúció praktikusan megállt. Persze elvileg lehetnek olyan jegyek, amik több ezer éven át konzisztensen előnyt jelentenek, de én erősen szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Elég csak ránézni a XX. századra. Teljesen más az 50-es évek és a 70-es évek. És ez csak 20 év különbség, nem több ezer.
2015. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Az ember 10 ezer évvel ezelőtt sem különbözött sokban a maitól, ezért úgy gondolom, hogy hiába is változott meg gyökeresen az életvitelünk, attól még nem fog elkezdődni ilyen nagymértékű változás. Úgy gondolom, hogy 10 ezer év múlva már talán látható különbség lesz a mai, és az akkori emberek között, de azt nem feltételezhetjük, hogy az emberek 2 méteresek lesznek, mert az emberiség többsége egyelőre 170 centi alatt van. Nézzük csak meg az indiaiak, meg úgy az ázsiaiak többségét. Hiába élnek jól (az a néhány személy), nem fog 2 méteres gyerekük születni. Lehet hogy majd 10 ezer év múlva fog, de egyelőre nem.
2015. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
+ ma már nem az az emberi faj egyik jellegzetessége, hogy a kevésbé életképes társaink is párzási lehetőséghez jutnak? Így a kevésbé előnyösnek mondható tulajdonságok is tovább maradnak fent és adódnak át.
2015. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
10000 év múlva emberek sem lesznek, úgyhogy teljesen mindegy. Én 1000-ret sem adnék. Fogyóban a készletek, 20-30 év múlva be fognak ütni a dolgok, aminek mi is meg fogjuk érezni a hatását. Akkor majd vissza lehet olvasni gyiken, hogy én szóltam :D
2015. júl. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne keverjétek a fogalmakat.


Az evolúció NEM állt meg, nem is tud megállni.


Az teljesen más kérdés, hogy a természetes szelekció az emberre egyre kisebb mértékben hat. Maga az evolóció ettől még változatlan.

2015. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#4: Eugenikus, transzhumanista maszlag, szerencsére sosem fogják tudni megvalósítani.
2015. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!