Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ferde hajitast hogy szamolunk ki?

Ferde hajitast hogy szamolunk ki?

Figyelt kérdés
Szeretnenk ismeroseimmel indulni egy versenyen ahol egy labdat egy gumikotel segitsegevel valami csuzli feleseget epitve kell eljuttatni egy adott tavolsagra. A tavolsag 20m, a labda tomege 0,03kg es meg van adva egy diagram amely a gumikotel nyulasat es a feszultseget abrazolja, illetve megvan a gumikotel keresztmetszete. A hajitasi egyenletbol megkaptam, hogy milyen kezdosebesseg kell. Ezutan ebbol kiszamoltam az ehhez szukseges energiat. Ezek utan hogy folytassam tovabb? Ugy gondoltam, hogy ez az energia egynlo F*s-el, es az F =feszultseg*keresztmetszet, de itt elakadtam. Valaki tudna segiteni?

2015. júl. 9. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
számolsz egy függőleges vektort meg egy v0 egyenesvonalú egyenletes mozgásút és eredőt vonsz
2015. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es azt hogy kapom meg, hogy hanyszorosara kell megnyujtanom a gumikotelet, hogy egy adott energiat kapjak?
2015. júl. 9. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez anyag függő
2015. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvan adva egy feszultseg nyulas diagram valamint a keresztmetszet
2015. júl. 9. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ugy gondoltam, hogy ez az energia egynlo F*s-el, es az F =feszultseg*keresztmetszet"

Az F nem állandó. Ha kb. lineárisan nő, akkor E = Fmax/2*s ; s a nyúlás

Ha nem lineárisan nő, akkor integrálni kéne, gondolom azt még nem tanultátok.

A másik probléma: a keresztmetszet sem állandó, csökken, ahogy nyúlik a gumikotel. Hogy ez mennyire számít, vagy elhanyagolható, az a konkrét adatokon, a kívánt pontosságon múlik.

"A hajitasi egyenletbol megkaptam"

Gondolom 45°-os szögben - ez a szög hogy lesz kimérve?

2015. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!